logo

A.P. Koalisyon Hükümeti İçin Çalışıyor 12 Eylül 1971 Pazar

A.P. Koalisyon Hükümeti İçin Çalışıyor 12 Eylül 1971 Pazar

AP ileri gelenleri yeni bir koalisyon hükümeti için özel temaslara başlamışlardır.
Gene Nihat Erim’in başkanlığını isteyen A.P. ileri gelenleri AP’nin CHP, DP ve MGP ile birlikte yeni bir koalisyon hükümetine hazır olduğunu bildirmişlerdir.
Yeni hükümete alınacak bakanların ancak 5’inin meclis dışında olmasına müsaade etmekte, fazlasına razı olmayacağını bildirdiği öne sürülmektedir. Bu arada AP ile söz düellosuna girişen bakanların da kabine dışında kalması üzerinde bilhassa durulduğu belirtilmektedir.
Anayasada yapılan değişikliklerden sonra kabinede değişiklik yapılacağı fikri gelişmektedir.

Havza Esnaf ve Sanatkârları Başbakana Başvurdu
Havza esnaf ve sanatkârları yaptıkları bir toplantı sonunda Başbakan Nihat Erim’e, TBMM Başkanı Sabit Osman Avcı’ya, Devlet Bakanı Atilla Karaosmanoğlu’na birer dilekçe vererek esnaf ve sanatkârların dertlerine eğilmelerini istemişlerdir.
Esnaf ve sanatkârların kredilerinin azlığından, ticari hayatımızın bozukluğundan örnekler vererek esnaf ve Sanatkârların durumunun ele alınmasını istemişlerdir.
Havza’da Mahmut Çonoğlu Vefat Etti
Havza’nın eski belediye başkanlarından ve eski sekizgöz un fabrikası sahiplerinden Atatürk’e Havza’ya ziyaretleri sırasında yakınlık gösteren Bayram Çonoğlu’nun oğlu Mahmut Çonoğlu öğrendiğimize göre vefat etmiştir.
İyi bir insan olan Mahmut Çonoğlu’na tanrıdan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.
Vezirköprü Panayırına Lunapark Gelecek
Bafra panayırında bulunan Luna parkın yöneticileri, Vezirköprü’den evvelki yıl çok memnun kaldıklarını imkan bulurlarsa 21 Eylül’de Vezirköprü’ye gelmeye çalışacaklarını bildirmişlerdir.
Luna parkı Turhal belediyesi de panayırları için angaje etmiştir.
Vezirköprü 1971 Albümünün
2.parti kâğıtları da geldi
İlçemizin tarihi, turistik, coğrafi ve ticari durumunu aksettirecek nitelikte hemen hemen tüm kuruluşların yer aldığı Vezirköprü 1971 albümünün bir süre, gelişi aksayan kağıtlarının ikinci partisi de Aksu Kağıt Fabrikası’ndan gelmiş bulunmaktadır.
Normal olarak gazete kağıdına basılacak albümün içerisinde, isteyen firmalar için özel birinci hamur renkli sayfalar da konabilecektir.
Albümün klişelerinin bir kısmının daha önceden geldiği, “(albüme girmek isteyenlerden devamlı talepler alınmaktadır. Bu talepler için çekilen fotoğrafların elimize geçmesini takiben) önümüzdeki haftalarda İstanbul veya Ankara’da diğer klişeleri de yaptırılıp baskıya verilecektir.
Albüm sadece ilçemiz için değil, yer alan firmalar için de büyük bir kıymet olacaktır. Vezirköprü için bir şey öğrenmek isteyen Vezirköprü 1971 albümüne bakacaktır.
Spor
Vezirköprüspor’un 5/0 İlk Maçının Hikayesi
Lâdik Irmakspor’u 1/0 yendikten sonra sahaya Çarşambaspor’la Vezirköprüspor çıktılar. Davullu zurnalı sadece 150 civarında Vezirköprülü ve 3-5 yüz de diğer seyircisi bulunan oynamalar eğlencelerle tatlı bir hava içinde başlayan maçın ilk yarısında tesadüfen yuvarlanarak giren bir gol olmasa idi, iki takım eşit denebilirdi. Nitekim: Çarşambaspor kulisinde münakaşalar da devam etmişti ki ilk yarı sonunda… Hakem gayet güzel yönetiyordu maçı.
İlk gol
Pis bir gol yedik 33.dak.da kalenin önüne yuvarlanarak gelen top dışarı çıkacak diye yanından geçtiği halde Kenan ilgilenmedi, kaleci de aynı düşünceyle ilgilenmeyince top elini kolunu sallaya sallaya aheste aheste kaleye girdi.
İkinci yarı
İkinci yarı bir felaket yarı oldu. İlk 5.dak.da 2.golü yedik. 3.golü 7.dak.da, 4.golü 25.dak.da, 5.golü 37.dak.da yedik. Gol sağnağı böylece bitmişti. Rüzgar çok kuvvetli olarak aleyhimize esiyordu. Morali düzelen Çarşamba üstünlüğü daha da gösterilmişti. Nihayet maç 5/0 bitmiş ilk maçı mağlup olarak sona erdirmiştik. Ama unutmamak gerekir ki: Çarşamba Amatör ligin kuvvetli takımlarındandı.

Share
5 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?