logo

ABD’nin Kudüs kararı protesto edildi

ABD’nin Kudüs kararı protesto edildi

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs için yaptığı açıklamalara bir tepki de Vezirköprü’den geldi.

Cuma namazı çıkışında Köprülü Mehmet Paşa Camii önünde düzenlenen protestoda konuşan AKP İlçe Başkanı H.İbrahim Doğan;

“Değerli basın mensupları, muhterem Müslümanlar

Amerika Birleşik Devletleri Daşkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir.

Sayın cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir.

Bu bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır.

Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam’ın sesini susturmak kendi kurguları olan terör örgütlerini bahana ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenlere tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklarıdır.

İslam’ın harim-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir.

Türkiye’nin insanlığın silueti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız.

Dünyadaki tüm Müslümanların İslam işbirliği teşkilatı zirve dönem başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz. Diğer taraftan Amerika birleşik devletlerinin bu kararı dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni tezahürüdür.

Bölgedeki etnik kavgaların mezhep savaşlarının ve de tüm terör olaylarının kışkırtıcısı İsrail’dir.

Siyonist İsrail’in bu küstahça davranışlarının kaynağı batıdan aldığı cesarettir. Birleşmiş milletler NATO, ABD ve Avrupa birliği İsrail’in her sapkınlığına el altında ya da açıktan deksek olmaktadır.

İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz.

Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye her türlü fedakârlıkta bulunmaya hazarız.

Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız.” açıklamasını yaptı.

Protestoya Doğan’ın yanı sıra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdlkadir Fişekci, Esnaf Odaları Başkanı İsmail Karadaş, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Şakir Demirkan, bazı Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldılar.

Share
615 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?