logo

Acaba Okurlar mı?


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Ülkemizin sayın siyasilerine yarı Orta Anadolu yarı da Karadeniz bölgesi sayılabilecek bir ilçesi olan Vezirköprü’den sesleniyorum.!..
Bu çığlık kokan yazımı zahmet edip okurlarsa tabi…
Sorularıma Kur’an’ı Kerim’den bazı ayetlerle başlıyorum;
Enfal suresi 22. Ayet;

Şüphesiz yürüyen canlıların Allah Katında en kötüsü akıllarını kullanmayan (gerçeği görmeyen) sağırlar, dilsizlerdir.
En’am suresi 108. Ayet;

Onların, Allah’ı bırakıp başkasına taptıklarına sövmeyin. Sonra onlarda haddi aşarak, bilgisizce Allah’a söverler; Böylece her ümmete yaptıklarını süslü gösterdik. Sonra dönüşleri ancak Rablerinedir. O yapmakta olduklarını kendilerine bildirilecektir.
Nisa suresi 58. Ayet;

Allah size emanetini mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor. Doğrusu Allah bununla size ne güzel öğüt veriyor.!.. Şüphesiz ki Allah hakkıyla işitendir. Hakkı ile görendir.

Şimdi başta partili sayın cumhurbaşkanımız olmak üzere aklınızı kullanıp (gerçekleri görüyor) musunuz?
Yine soruyorum;
Çok aşırı gitmiyor musunuz?… Böylece karşınızdakileri tahrik etmiyor musunuz?..
Yine soruyorum, emaneti ehline veriyor ve adaletle hükmediyor musunuz?..
İslamda ırkçılık var mıdır?.. Yoksa din kardeşliği mi vardır?.. Şayet İslam ırkçılığı değil de din kardeşliğini emrediyorsa (!) Laz, Çerkez, Türk, Kürt, Alevi , Sünni, Gürcü, Boşnak diye aynı dine inanmış, aynı sınırlar içinde ve aynı Bayrak altında yaşayan insanları, bir oy toplamak uğruna “zillet, çukur, pislik, hain” diye birbirine karşı tahrik etmek bu toplumu bölücülüğe götürmez mi?..
Siyaset yapan sayın büyüklerimiz, bu toplum sizi dinlese, bu sözlerinizi doğru kabul etse birbirine düşman olmaz mı?
Söylediklerinizin doğru olduğuna sizler inanıyor musunuz?
Sizlerin bu vahim söylemlerine rağmen Türkiye sınırları içinde yaşayan bu halk kardeşçe bir arada yaşıyor aynı camiye gidiyor, aynı kahvede oturuyor, çocukları aynı okula gidiyorsa bu halk sizin bu söylemlerinize inanmıyor demektir.!..
Özellikle partili sayın cumhurbaşkanımız, Nisa suresinin 58. Ayetinde belirtildiği gibi, emaneti ehline verip, adaletle hükmettiğinize inanıyor musunuz?..
Bir soru daha sormak isterim;
Al-i İmran suresi 19. Ayetindeki hutbelerin sonunda okunan;

“Şüphesiz Allah katında din İslam’dır” ayetinin okunmasını kim ne amaç için kaldırdı. Şimdi yeniden okunmaya neden başlandı?..
Sayın politikacılara neden bu soruları soruyorum?..
Siyaset meydanlarında İslam adını hep kullanılıyorlar da, onun için soruyorum.
Nasıl siyaset yaparsanız yapın ama bizi rahat bırakın. Bu kardeş halkı birbirine düşman etmeye uğraşmayın,
Bu bize yapılan en büyük kötülüktür.!..
Şunu sizlerde iyi biliyorsunuz ki; Bir evde kardeşin biri (a) partili, biri (b) partili,
Kardeş kardeşe nasıl düşman edeceksiniz?..
Yazık değil mi bu millete?..

Share
902 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Yeni dönemde TURİZM

  12 Mart 2019 Köşe Yazıları

  Yaz geliyor.. Yaz gelince aklımıza Vezirköprü'nün turizm potansyieli gelecek. Yine Kanyon'un güelliği ve ilçemizin tarihi ve turistik değerlerinden bahsederek, bu muhteşem güzelliklerin ilçemize kazandıracaklarından bahsedeceğiz. Yerel seçimler öncesinde konuştuğumuz Büyükşehir Belediye Başkan adayları Hayati Tekin, Erhan Usta ve Salih Şen; üçü de Vezirköprü'nün turizm potansiyelinin altını çizdiler. Vezirköprü'de gerek Kanyon'da alt yapının olmaması, gerek Kunduz'un beklenen şekilde ön plana çıkarılmaması, gerekse ilçenin diğer bölgelerindeki...
 • Acaba Okurlar mı?

  12 Mart 2019 Köşe Yazıları

  Ülkemizin sayın siyasilerine yarı Orta Anadolu yarı da Karadeniz bölgesi sayılabilecek bir ilçesi olan Vezirköprü'den sesleniyorum.!.. Bu çığlık kokan yazımı zahmet edip okurlarsa tabi… Sorularıma Kur'an'ı Kerim'den bazı ayetlerle başlıyorum; Enfal suresi 22. Ayet; Şüphesiz yürüyen canlıların Allah Katında en kötüsü akıllarını kullanmayan (gerçeği görmeyen) sağırlar, dilsizlerdir. En'am suresi 108. Ayet; Onların, Allah'ı bırakıp başkasına taptıklarına sövmeyin. Sonra onlarda haddi aşarak, bilgisizce Allah'a söverler; Böylece her ümmete y...
 • OSB olmadan olmaz!…

  05 Mart 2019 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'nün payına düşen müjde; KENEVİR için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Samsun'da yine Vezirköprü dedi. Kendir ekiminin yoğunluğunun Vezirköprü'de olacağının altını çizerken tekstil sanayisinin de (en azından yazlık gömlek üretiminin) Vezirköprü'de olmasını istediğini söyledi. İlçemizde bir sanayi bölgesi olmadan sanayicinin Vezirköprü'ye yatırım yapmasını beklemek bence hayal olur. Hemen yanıbaşınızda hem kalkınmada öncelikli hem de 3. OSB yatırımı yapmaya çalışan Merzifon dururken, Kavak ve Havza'da OSB'ler henüz dolmamışken, üst...
 • VEZİRKÖPRÜ’DE PARTİLER SİNERJİ YARATAMIYOR.!..

  05 Mart 2019 Köşe Yazıları

  Ülkemiz tam anlamıyla yerel seçim atmosferine girmiş durumda; hatta bu yerel seçim Cumhur İttifakı'nın Lideri sayın partili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve diğer ortağı Devlet Bahçeli tarafından genel seçim havasına sokulmuştur. Karşı partilere halkı düşman edecek, böylece de Akp'ye oy veren seçmenle diğer partilere oy veren seçmen yurttaşları birbirine saldıracak şekle getirmektedir. Partili Cumhurbaşkanımız Sayın Tayyip Erdoğan ne derse desin sevgili halkımız kardeştir. Hatta bir ailede kardeşin biri Ak partili ise diğer bir kardeş CHP'li ya...