logo

AÇIKLAMAYA MUHTAÇ!..


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Geçtiğimiz günlerde Vezirköprü Kaymakamlığı 2500 öğrenciyi Çanakkale’ye götürmüştür. Bu olay ilk bakışta insana çok güzel geliyor. Kutlanması gereken bir olay. Ancak;

Bu gezide açıklamaya ve sorgulamaya muhtaç sorular var. Mesela: Geziye 2500 öğrenci, gayri resmi kaynaklardan öğrendiğimize göre de beş refakatçi katılıyor, yani toplam 2505 kadar katılımcı, buraya kadar çok güzel. Şimdi sıkı durun ve sorgulayın.

Harcanan para tam bir milyon yani eski para ile bir trilyon.

Alın size bir Vezirköprü mizahı!.

Merak eden halk adına şimdi soruyoruz. Kimsenin kişilik haklarını rencide etmiyoruz, kimseye iftira atmıyoruz, sadece halk adına soruyoruz.

Kaymakamlığın böyle harcama yapacak, (hem de gezi için) bütçesi varsa rezil vaziyette duran Huzurevinin inşaatını tamamlamak için bu paranın içinden 150-200 bin lira kadar para ayıramazlar mıydı?.. Yoksa bu paralar sadece gezi için mi gönderildi?..

Sayın Vezirköprü Kaymakamına bir soru daha soralım:

Sayın Kaymakam trafiğin yoğun olduğu yere arabasını park ediyor ayrıca çevresini de dubalarla çeviriyor.!..

Soru: Geçmiş kaymakamlar ilçe kaymakamlık makamının önüne makam arabasını nasıl park ediyorlardı?

Soru: Sayın Kaymakamın trafiğin en yoğun olduğu ve güvenlik açısından da daha elverişsiz olan yerine arabasına park yeri yapmasındaki amaç nedir?

Soru: Fakir-fukara traktörü ile ya da eski püskü arabaları ile viraj alırken “kaymakam beyin arabasını “çizdiririz” diye nasıl korku yaşadıklarını biliyor mu?..

Soru: Sayın Kaymakamımız arabanın buraya park edilmesine halkın tepkili olduğunu, ancak karnından konuştuğu için tepkisini dışarıya yansıtamadığını biliyor mu?..

-İnşaatı tamamlanan Sağlık meslek lisesi ve yurdunun eğitim ve öğretime açılması için hiçbir eksiği kalmadığı halde neden eğitim ve öğretime açılamadığını (açılmadığını demiyorum) sormuyorum.

-Hastane inşaatının rezilane görüntüsü (iktidar partisi bakan, milletvekili ve diğer yöneticileri) burayı görenler hiç ar etmiyorlar mı?

– İmam –hatip lisesinin dışarıdan görüntüsünde inşaatı tamamlanmış görünüyor. İmam-hatip Lisesi o güzelim okula hala neden taşınmıyor.

-Endüstri Meslek lisesinde hızlı bir çalışma izleniyor. Müteahhidi başlı bırakıp kaçmaz herhalde?

-Bir soru da Sağlık Meslek Lisesi eğitim ve öğretime açılamadığına göre hastane inşaatı 10 yıl sonrada hizmet veremeyecek demektir(!) Kadri Fişekçi’nin fabrikası da aynı konumda.

NOT: Sorularımızın muhatapları iktidar yetkilileridir. Belediye Başkanı değildir.

Share
587 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Eğitim ve Sağlık?

  22 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Okullar açıldı. Ancak velilerin okullardan yaptıkları şikayetlerine bu yıl bir de korona virüs nedeniyle yapılanlar eklendi. Yıllardır okul kıyafetlerinden tutun, talep edilen bağışlara kadar şikayetler gelen okullarımızın listelerine bu yıl eklenen temizlik ve hijyen malzemeleri şikayetleri artıran maddeler de oldu. Okullardan bağış ve yardım alınmayacak açıklamaları ile okul idarelerini ailelerle velilerle karşı karşıya bırakan anlayış, gördüğümüz kadarıyla okulların temel eksiklerini gidermek için gerekli bütçeyi sağlamıyor/sağlayamıyor. An...
 • MİKROP

  22 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Pislik, balçık, dışkı, mikrop ilginç sözcükler. Halkın oy vererek yönetici olarak yüksek makamlara getirdiği bazı zatlar o halkın sesi, gözü, kulağı olan hatta “kimsesizlerin kimsesi olan” gazete ya da gazetecilere “mikrop” demiş. Ne yapalım, seçenler seçilenlerin aynasıdır derler. Bir şehirde üç gün tüm mahallelerinde suların kesilmesi doğal olarak mikropların artmasına neden olur. Böyle durumlarda halkın yapacağı fazla bir şey yok.Halk yapsa yapsa mikrop üreten bakterilere DDT yapar.Çünkü mikropları yıkamak için su yok!… Vezirköprü'de eskide...
 • Zorunlu Toplulaştırma..

  15 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'de bu hafta yoğun geçti. Özellikle zorunlu arazi toplulaştırma işlemlerine önceki hafta Yağınözü Mahallesi'nde, geçtiğimiz hafta da Adatepe Mahallesi'ndeki vatandaşların itirazlarının damga vurduğu haftada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ziyareti de eklenince uzun zamandır olmayan bir yoğunluk oluştu. Arazi toplulaştırma olarak bilinen projenin ilçede yeniden adlandırılarak Zorunlu Toplulaştırma denmesi, halkın bu konuya ne kadar duyarlı olduğunun göstergesidir aslında. Zorunlu Arazi Toplulaştırma işlemine özünde karşı olma...
 • MERAL AKŞENER

  15 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Geçen hafta Vezirköprü'de Meral Akşener fırtınası esti. Her meydanda, her cadde ve sokakta, kahvehaneler ve parklarda İYİ Parti ve lider Akşener konuşuluyordu. Meral Akşener; Özellikle toprakları gelişi güzel toplulaştırılmaya başlanan Vezirköprü'nün 24 köyünden biri olan Adatepe köyünde moral depoladı. Adatepe'de özellikle kadınlar büyük kalabalık halinde Meral Akşener'i coşkun bir tezahüratla karşıladılar. Toprakların toplulaştırılması geçici bir süre için durduruldu ve iş makineleri şimdilik geri çekildi. Ancak; Halk arasında yaygın bir kan...