logo

Açılışı yapılan içme suyu arıtma tesisi için İlk Teşekkür Alper’den Geldi

Açılışı yapılan içme suyu arıtma tesisi için İlk Teşekkür Alper’den Geldi

Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü açılışı gerçekleştirilen Vezirköprü İçme Suyu Arıtma Tesisi için Başkan Demir’e ilk teşekkür Atatürk Mahallesi muhtarı Ayhan Alper’den geldi.

İlçemizde merkez mahallelerde uzun süredir her yağmur yağdığında çeşmelerden akan çamurlu su nedeniyle Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılarak kısa sürede tamamlanan, 12 Milyon liralık bedelle yapılan İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin açılışının ardından ilk teşekkür Atatürk Mahallesi Muhtarı Ayhan Alper’den geldi.
Atatürk Mahallesi Muhtarı Ayhan Alper Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i görüntülü arayarak, “Memba kalitesinde suya kavuştuk. Büyükşehir Belediye Başkanımıza ilçem ve mahallem adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Geçtiğimiz hafta hizmete açılan ve 12 milyon liraya inşa edilen, günlük ortalama 9 bin metreküp suyu arıtarak ilçeye hizmet vermeye başlayan tesis, Vezirköprü halkını mutlu etti.
Tesis ile birlikte musluklardan akan suyun renginin ve tadının değiştiğini ifade eden Atatürk Mahallesi Muhtarı Ayhan Alper, “Arıtma Tesisi öncesinde her yağmur yağdığında musluklarımızdan çamurlu su akıyordu ve biz bu suyu asla kullanamıyorduk. Sıkıntılarımızı Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve SASKİ’ ye bildirdik. Daha sonra İçme Suyu Arıtma Tesis projesi onaylandı ve kısa sürede bitirilerek ilçemize hizmete sunuldu. Şu anda gerçekten çok mutluyuz.
Mutluluğumuzu paylaşmak için telefonla aramak istedim sizi Başkanım. Suyumuz şu anda cam gibi akıyor. Emeğiniz ve hizmetleriniz için sizlere şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. Arıtma Tesisi ile birlikte suyumuzun rengi tadı her şeyi değişti. Şu anda musluklarımızdan memba kalitesinde su akıyor. Gönül rahatlığıyla içebiliyoruz.” diyerek memnuniyetini ifade etti.
Alper; “Bu hizmeti ilçemize kazandıran başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından da musluktan bardağa doldurduğu suyu içerek Başkan Demir’e suyun tadının ve renginin hazır su gibi olduğunu söyledi.
“Yapılan hizmet ilçeye hayırlı olsun” diyerek cevap veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “İlçe halkımız artık içme suyu için sıkıntıya düşmeyecek. Arıtmadan sonra şu anda musluklardan akan su içmek için en sağlıklı su. Dışarıdan alınan sulardan daha temiz ve daha kaliteli. Sadece Vezirköprü’de değil 17 ilçemizde tüm hemşerileri-mize memba kalitesinde su içirmek için gece gündüz sizlerle birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Bir teşekkür de Aksu’dan geldi
Vezirköprü’de 40 yıldır çay ocağı işleten Şaban Aksu da Arıtma Tesisi’nin hizmete girmesiyle birlikte çayın tadının değiştiğini ve daha lezzetli hale geldiğini söyledi.
Aksu, “Bu hizmeti Vezirköprümüze kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir ve ekibine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Share
50 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?