logo

Adalet ve Kalkınma Partisi 89. İlçe Danışma Toplantısını pazartesi günü yaptı. Yangınlar ve Yol Gündeme Geldi

Adalet ve Kalkınma Partisi 89. İlçe Danışma Toplantısını pazartesi günü yaptı. Yangınlar ve Yol Gündeme Geldi

Atatürk İş Merkezinde geçekleştirilen toplantıya Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, komşu ilçe Ak Parti ilçe başkanları ve Samsun İl Başkan yardımcısı Bülent Üstündağ katıldılar.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt: Şu an itibariyle Vezirköprü genelinde aşılanma oranımız %70-80 civarında. Hizmet anlamında Vezirköprü Devlet Hastanesi ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi sizlerin desteğiyle birlikte açıldı. Gerçekten sorun olan Havza – Vezirköprü arası yola başladık ve şu anda devam ediyor. Barajlar ve sulamayla ilgili sıkıntılarımız var. Vezirköprü barajında 60 bin hektar sulama alanındaydı. Bunu 161 hektara kadar getirerek şu anda son noktaya kadar hizmet verdik. Kunduz Kamp Eğitim Merkezi ile ilgili bir sıkıntımız var, bunu çözeceğiz. Vezirköprü’de istihdama yönelik proje noktasında Vezirköprü küçük sanayi ve Besi Organize Sanayi noktasında gerek büyükşehir belediyemiz, ilçe belediyemiz ve valiliğimizin katkılarıyla bununla ilgili çalışmalar devam ediyor. Özellikle son zamanlarda istihdama yönelik çalışmalara devam ediyoruz. Bu sorunlar sanki Ak Parti zamanında gündeme gelmiş gibi bir algı var. Havza’yla, Kavak’la bizi kıyaslıyorlar. Havza’daki organize sanayi yeni yeni yatırımcı almaya başladı. Ama bunun temelleri 2000’li yılların başında atıldı. O dönemki siyasetçiler buna elini atmış olsaydı biz de bugün bu ilçede hamurlamış olurduk ve her türlü sorunu getirmiş olurduk. Hepsi bize kaldı, olsun biz hepsine talibiz. Sizlerin destekleriyle bunları çözeceğiz. Söz verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis:

Zor bir dönemden geçiyoruz. Koronavirüs’te 4.varyant dönemi başladı. İlçemizde de bu görülmeye başlandı. Bir vatandaşımız vefat etti. Aşılarınızı mutlaka yaptırın. Bir buçuk yıldır çektiğimiz sıkıntıları sizler de gördünüz. Hepimiz bu sıkıntıların içerisinde kaldık. Ekonomik olarak sıkıntıya düştük. Sağlık yönünden sıkıntıya düştük. Bir sürü insanımız rahmetli oldu. Ama bu süreci atlattık. 10.aya kadar olacak bu dördüncü varyant dönemi. Geçtiğimiz hafta Pazar günü Vezirköprü’den bir şehidimiz daha oldu. Çorakdere mahallesinden Emrah Arslan kardeşimizi şehit verdik. Allah rahmet eylesin.
Vezirköprü’de olduğu gibi kıyı illerimizde başlayan bir orman yangınlarımız meydana geldi. Amerikan’ın, İsrail’in ülkemiz üzerindeki oynadıkları oyunları biliyorsunuz. İnşallah bugünleri atlatacağız. İlçemizde geçtiğimiz hafta Darıçayalanı’nda yangın oldu ve söndürüldü, basına sızmadı. Vezirsuyu’nda ufak bir operasyon yaşadık. Onu da biz kendi imkanlarımızla söndürdük. Pazar günü Kuruçay mahallesindeki Kabaoğuz mevkiinde üç yerden yangın başladı. Şu anda soruşturma sürüyor. Üç yer birden bir anda ateşe verildi. Yaklaşık 8-9 hektarlık bir alan yandı ve vatandaşlarımızın yardımıyla bu yangınlar söndürüldü. İnşallah bugünleri atlatacağız.
Devlet Hastanemizi bitirdik. Bir yıl oldu açalı ve şu anda insanlarımıza hizmet veriyor. Çok provoke yapıldı. Hastanenin kaydığını söylediler. Boşa yapılan bir yatırım olduğunu söylediler. Bunların hepsi boş sözler. İmar uygulamasını bitirdik. Çevresindeki çarpık yapılaşmayı da en kısa zamanda kaldırıyoruz. Havza-Vezirköprü yolunda şu anda Ortaklar mahallesinde çalışmalarımız sürüyor.

2023 yılı sonunda inşallah bu yolumuz bitecek.
Havza ve Kavak organize sanayi bölgelerine imza atanlar bugün bizi eleştiriyorlar, eleştirsinler. 1986 yılından bu yana çok göç verdik. 270 bine yakın Vezirköprülü ilçemizden göç etti. Ekmek, aş, su için gittiler. Çocuklarının geleceği için gittiler. Ama inşallah istihdamlarla hepsi geri dönüş olacak. Yavaş yavaş da dönüşler başlıyor. Bunda da Vezirköprü kazanacak, hepimiz kazanmış olacağız. Dedi.

AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Bülent Üstündağ: 6-7 gündür ormanlarımız yanıyor. Birçoğu mevsim şartları normal görülse de gücün kuverin olduğunu biliyoruz. Samsun’umuzun ekonomisi için uğraşlar içindeyiz. Dedi.
Ahmet Demircan: Orman yangınlarıyla ilgili her türlü mücadele yapılıyor. Netice alınıyor ve alınacak. Devletimiz üzerine düşen her şeyi yapmaktadır. Karar alındı ve ormanlara bir süre giriş-çıkış yapılmayacak. Dedi.

Share
28 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?