logo

Adatepe İlk ve Ortaokulu Öğrencilerine Sağlık Beslenme ve Kişisel Bakım Semineri Verildi

Adatepe İlk ve Ortaokulu Öğrencilerine Sağlık Beslenme ve  Kişisel Bakım  Semineri Verildi

Adatepe İlkokulu’nda ekim ayı itibariyle Müdür Yardımcısı Furkan Çalışkan ve Sınıf Öğretmeni Bahar Gültekin tarafından başlatılan “Bilgili Aile Başarılı Çocuk Projesi” kapsamında Kasım ayı etkinliği olarak 14 Kasım 2018 Çarşamba günü Saat:13.00’te Dr. Zahide YAVUZ tarafından “Öğrencilerde Sağlıklı beslenme ve Kişisel Bakım” konulu sunum gerçekleştirildi.
Öğrencinin sağlıklı yaşaması için gerekli olan sağlıklı beslenme ve kişisel bakım konularında veliyi bilinçlendirmek ve bu sayede öğrencinin akademik başarısının artmasına engel olabilecek sorunların aşılmasına ön ayak olmanın amaçlandığı etkinliğe Okul Müdürü Ümit Doğru, Müdür Yardımcısı Furkan Çalışkan, Sınıf Öğretmeni Bahar Gültekin ve öğrenci velileri katıldı.
Katılımın oldukça yüksek olduğu etkinlikte sağlıklı beslenme, sağlıklı beslenmenin temel kuralları ile sağlıklı beslenme ve kişisel bakımın öğrencinin akademik başarısı üzerindeki etkileri, obezite ve kanser taramalarından bahsedildi. Ayrıca velilere şeker testi uygulandı. Görüşlerine başvurulan öğrenci velileri projeyi önemsediklerini ve bu ayda düzenlenen etkinliğin de oldukça verimli geçtiğini ifade ederek proje ekibine teşekkür ettiler.
Etkinliğin sonunda sunumu gerçekleştiren Dr. Zahide Yavuz ve beraberindekiler ile katılan tüm velilere teşekkür eden Müdür Yardımcısı Furkan Çalışkan, projenin aralık ayı etkinliğinde Vezirköprü Devlet Hastanesi’nde görevli Psikolog Yavuz Selim Çelik’i okullarında ağırlayarak öğrenci velileri ile buluşturacaklarını belirtti.

Share
457 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?