logo

Adatepe İlkokulu’ndan “Gezelim, Görelim Yerinde Öğrenelim” Etkinliği

Adatepe İlkokulu’ndan “Gezelim, Görelim Yerinde  Öğrenelim” Etkinliği

Adatepe İlkokulu 2.sınıf öğrencileri, geçtiğimiz hafta Cumartesi günü “Gezelim, Görelim, Yerinde Öğrenelim” etkinliği kapsamında kamu kurumlarını ziyaret ettiler.

Sınıf öğretmeni Bahar Gültekin eşliğinde ilçemizi de gezen öğrenciler önce Vezirköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ettiler.
Burada Polis memuru Ömer Okumuş tarafından karşılanan öğrencilere trafik eğitimi verildi ve trafik unsurlarının yerinde gözlemlenmesi sağlandı. Ayrıca öğrenciler, polis memurları Bekir Sağır ve Ömer Okumuş’tan da çeşitli bilgiler alarak İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden ayrıldılar.

Daha sonra ise Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kâğıt Sanayi’yi ziyaret eden öğrenciler buradan da bir süre önce hizmete başlayan Vezirköprü Belediyesi Katı Atık Merkezi’ni ve Vezirköprü Halk Kütüphanesini ziyaret ettiler.
Gezi sonrası dinlenme molası veren çocuklar oyun evinde hoşça vakit geçirip, doyasıya eğlendiler.
Bilgi, görgü ve yeteneklerini geliştirerek, yaparak yaşayarak öğrenmelerine imkan sağlama, okul ortamında devam ettirilen eğitimin farklı çevrelere taşınmasının hedeflendiği gezide öğrenciler bilgilere görerek yaşayarak ulaşmış oldular.

Share
18 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?