logo

Adatepe muhtarı Cemil Akbaş Mührünü Teslim Aldı

Adatepe muhtarı Cemil Akbaş Mührünü Teslim Aldı

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında Adatepe Mahallesi’ndeki arazi toplulaştırma olayları nedeniyle görevinden alınan Adatepe Mahallesi Muhtarı Cemil Akbaş’ın mührü Pazartesi günü itibariyle kendisine yeniden teslim edildi.

Devlet Su İşleri’ne bağlı Arazi Toplulaştırma ekipleri tarafından geçtiğimiz yıl Eylül ayında Adatepe Mahallesi’nde yapılmak istenen arazi toplulaştırma işlemi için mahalleliler duruma tepki göstermiş, önce Kaymakamlık ardından da belediye binası önünde eylem yapmışlardı.
Eylemin sonrasında Vezirköprü Kaymakamlığı tarafından muhtar Cemil Akbaş’ın mührü geri alınmıştı.

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında ilçemizin Adatepe Mahallesi’nde Devlet Su İşleri’ne bağlı arazi toplulaştırma ekiplerince çalışma başlatılmış, ancak çalışmalar mahalleliler tarafından tepkilere neden olmuştu.
Olaylar nedeniyle Vezirköprü Belediye binası mahalleliler tarafından taşlanarak saldırıya uğramıştı.
Yaşanan olayların sonrasında Adatepe Mahallesi Muhtarı Cemil Akbaş ve olayla ilgisi olduğu öne sürülen Esentepe Mahallesi Muhtarı Semra Ersoy geçiçi olarak görevlerinden alınarak Vezirköprü Kaymakamlığı’nca mühürlerini teslim etmeleri istenmişti.
Bunun üzerine Adatepe Mahallesi Muhtarlığı’na Vezirköprü Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Nurettin Edis “Kayyum” olarak atanırken, Esentepe Mahallesi’nde ise muhtarlığa birinci aza olarak bulunan Mustafa Kapancı görevlendirilmişti.
Geçtiğimiz hafta Samsun Bölge İdare Mahkemesi’nden çıkan kayyum kararına itirazın kabul edilmesi üzerine olaylar nedeniyle görevinden uzaklaştırılan Adatepe Mahallesi Muhtarı Cemil Akbaş, mührünü Vezirköprü Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Nurettin Edis’ten teslim alarak görevine başladı.
Konuyla ilgili olarak kısa bir açıklama yapan Adatepe Mahallesi Muhtarı Cemil Akbaş, “An itibariyle görevime başladım. Yazı İşleri Müdürümüz geçici olarak yerime atanmıştı. Şimdi geri aldık. Teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Share
20 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?