logo

Ağır Ceza Mahkemesi ve Adalet Komisyonu Başkanı Boyraz; “Vezirköprü’nün Kıymetini Bilmeye Çalışın”

Ağır Ceza Mahkemesi ve  Adalet Komisyonu Başkanı Boyraz; “Vezirköprü’nün Kıymetini  Bilmeye Çalışın”

Hakim ve savcılar Yaz Kararnamesi ile ilçemize atanan Ağır Ceza Mahkemesi ve Adalet Komisyonu Başkanı Abdullah Boyraz, Cumhuriyet Savcıları Döndü Sena Çiğdem Köse ve Hasan Köse görevlerine başladı.

Yaklaşık bir ay önce Adalet Bakanlığı’nca yayınlanan Hakim ve Savcılar Yaz Kararnamesi’yle Mersin Tarsus Sulh Ceza Hakimi iken ilçemiz Ağır Ceza Mahkemesi ve Adalet Komisyonu Başkanlığı görevine atanan Abdullah Boyraz, yine Sakarya ili Sapanca ilçesi Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan Hasan Köse ve Döndü Sena Çiğdem Köse’yi makamlarında ziyaret ederek hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.
İlk olarak ziyaret ettiğimiz Ağır Ceza Mahkemesi ve Adalet Komisyonu Başkanı Abdullah Boyraz: “Vezirköprü adli olaylar bakımından Tarsus’a göre çok yoğunluğun bulunmadığı bir ilçe. Bu nedenle ağır ceza olaylarının yoğun olduğu bir yerden gelmiş biri olarak Vezirköprü çok iyi durumda.” Dedi.
Vezirköprü, tarihi dokusu ve insan ilişkileri bakımından çok güzel bir ilçe diyerek sözlerini sürdüren Boyraz; “Vezirköprü’nün kıymetini bilin. Kanyonuyla, Vezirsuyu mesire alanı ve diğer özellikleriyle son derece güzel bir ilçe. Ben çok sevdim. Görev sürem boyunca da çok güzel çalışmalar yapacağımıza inancım tamdır.” İfadelerine yer verdi.
Yine aynı kararnameyle Sapanca Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaparken ilçemize atanan Döndü Sena Çiğdem Köse ise, “Sapanca suç oranı bakımından oldukça yüksek bir ilçeydi. Vezirköprü’de ise bu oranın oldukça düşük olması ve iş yükünün daha az olması beni gerçekten memnun etti. Görev sürem boyunca güzel çalışmalar yapmayı umut ediyorum.” Dedi.
Son olarak ziyarette bulunduğumuz Sapanca ilçesi Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaparken yine ilçemize atanan Hasan Köse ise; “Hakim ve savcılar Yaz Kararnamesi ile Sapanca Cumhuriyet Savcısı iken Vezirköprü’ye atandım. Vezirköprü kendi halinde İç Anadolu kültürü olan bir ilçe. Gezilecek, görülecek birçok yeri var. İnsanları sıcak ve samimi. Sapanca’ya göre suç oranı gayet düşük bir ilçe. Burada görev yapmaktan dolayı çok mutluyum.” Şeklinde konuştu.

Share
41 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?