logo

Ahmetbaba’daki aile dramı yeni evle düzelecek!.. Kaymakamlık ve Kızılay devrede..

Ahmetbaba’daki aile dramı yeni evle düzelecek!.. Kaymakamlık ve Kızılay devrede..

İlçemizin Ahmetbaba Mahallesinde yapılacak olan ev ile bir aile dramı sona erecek.

Vezirköprü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Fonu ile Kızılay Derneği’nin yaptığ çalışmalarla Ahmetbaba Dere Mahallesi’nde 4 kişinin yaşadığı ailenin durulamaz şekildeki evinin yeniden yapılması için çalışmalar da başladı.

Edinilen bilgiye göre; biri yaşlı olmak üzere 4 kişinin yaşadığı durulmayacak durumdaki evde 2 kişi de engelli durumda.
Yaşlı adam Mehmet Ali’nin 2 oğlundan biri 15 yaşında. %70 zihinsel engelli olan diğer oğlunun 3 çocuğu ise Sosyal Hizmetler tarafından bir yuvaya yerleştirilmiş. Evdeki diğer kişi olan amcaları ise %60 bedensel engelli.
Sosyal Hizmetler tarafından evleri durulamayacak durumda olan kişilere yeninde ev yapılması için başlanan çalışmalara Vezirköprü Kızılay Şubesi de dahil oldu.

Yaklaşık 100 bin liraya çıkması planlanan evin inşaatının 40 bin lira kadarı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu’ndan karşılanacak.

Geriye kalan kısmının toplanması için devreye giren Kızılay Vezirköprü Şube Başkanı Bekir Kurtoğlu:
Gerçekten durulmayacak kadar kötü bir evde yaşam mücadelesi veren aileye yardım eli uzatmamak olmazdı. Kızılay olarak bu ailemizin de kötü gününde yanlarında olmaya gayret göstereceğiz. Fon’un karşılayacağı kısmın dışında kalan ihtiyaç için devreye girdik.

Vatandaşlarımızdan da duyarlılık göstermelerini bekliyoruz. Evleri yeninde yapıldığında şimdilik yanlarından alınan çocukların da yeniden aileleriyle buluşmalarının önü açılacak. Böyle güzel bir çalışmaya dahil olmak isteyen vatandaşlarımızı Kızılay’a yardım etmeye davet ediyoruz. Dedi.

Share
364 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?