logo

Aile Hekimleri’nin Grevine Vezirköprü’de %100 katılım

Aile Hekimleri’nin Grevine Vezirköprü’de %100 katılım

Aile Hekimleri 30 Haziran’da çıkan yönetmelikle özlük hakları ve maaşlarında düşüş yaşandığını belirterek GREV kararı almışlardı.
Pazartesi günü Türkiye Genelinde başlatılan 1 günlük iş bırakma eylemi yapan Aile Hekimlerinin grevine Vezirköprü’de %100 katılım sağlandığı öğrenildi.

Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Vezirköprü’de de Aile Hekimleri pazartesi günü 1 günlük iş bırakma eylemi yaptılar.

Aile Hekimleri Derneği özellikle pandemi döneminde çıkartılan yönetmelikle özlük haklarının kısıtlandığı ve ücretlerinde de kesintiye gidildiğini belirterek yaptığı açıklamada, bu yanlıştan dönülmezse Eylül ayında yeniden iş bırakma eylemi yapacaklarını duyurdu.

Pandemi döneminde herkesin minnettar olduğunu ifade ettikleri hekimlerin içerisinde yer alan Aile Hekimleri, tüm dünyada uygulanan pozitifliğe karşın Türkiye’de Aile Hekimlerinin hem maddi hem de özlük haklarının kesilmesi nedeniyle alınan GREV kararını bugün uygulamaya koydu.

Aile Hekimleri Derneği tarafından yapılan açıklamaya göre,30 Haziran tarihinde yayınlanan yönetmelikle Aile Hekimleri çalışanlarının basına demeç verme gibi haklarının bile kısıtlandığı, özellikle pandemi döneminde cansiperane şekilde çalışan Aile hekimlerinin ücretlerinde düşmeye yol açan bir uygulamanın gündeme getirilmesine tepki olarak 16 Ağustos tarihinde ilk GREV kararını almışlardı.

Edinilen bilgiye göre; Vezirköprü’de Aile Hekimlerinin tamamının katılımıyla gerçekleşen iş bırakma ve hasta bakmama Grevi, haklarının kazanılması yönünde adım atılmazsa Eylül ayında da tekrar edecek.

Share
29 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?