logo

Ak Parti 85. İlçe Dayanışma Toplantısını yaptı. Başkan Kurt: “Hastanemiz ve Sulama işimiz bitiyor, Huzurevi ve YOL bitirilecek!” Dedi.

Ak Parti 85. İlçe Dayanışma Toplantısını yaptı. Başkan Kurt: “Hastanemiz ve Sulama işimiz bitiyor, Huzurevi ve YOL bitirilecek!” Dedi.

AK Parti Vezirköprü 85.Genişletilmiş İlçe Dayanışma Toplantısı Belediye Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleştirildi.

AK Parti Vezirköprü 85.Genişletilmiş İlçe Dayanışma Toplantısı Belediye Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleştirildi.
AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun İl Yönetimi, Vezirköprü AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt ve yönetimi, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, muhtarlar ve partililerin katılımıyla gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt gerçekleştirdi.
Kurt açılış konuşmasında; “31 Mart yerel seçimlerinde Vezirköprü gerekeni yaptı ve bizleri onure etti. Bu anlamda seçim sürecinde emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. AK Parti ailesi olarak 18.yılımızı kutluyoruz. 18 yıldır mücadele ediyoruz ve bu bayrak devam ettiği sürece biz de mücadelemizi sürdüreceğiz.” Dedi.
Vezirköprü Devlet Hastanesinin durumu hakkında da açıklamalarda bulunan başkan Kurt; “Şuan 170 kişi inşaatımızda çalışıyor ama çalışılmıyormuş gibi görünüyor. Bu hata bizden kaynaklı değil, tamamen müteahhit firma kaynaklı olarak uzadı ancak çalışmalar bitmek üzere. Yol konusunda da Büyükşehir’le görüşerek imarını açtırdık, yol güzergahını çizdirdik yolumuzu da açacağız. Yani hastanemizin açılması noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”şeklinde konuştu.
Kurt; “Vezirköprü Barajı’nda sulama noktasında bir takım sıkıntılarımız vardı. Bunu da Başkanımızla birlikte milletvekillerimizin öncülüğünde Tarım Bakanımızdan randevu talep ederek görüşmeler sağladık. Bunun akabinde bir türlü aşamadığımız Oruç Deresi ve Karkucak Deresindeki patlaklar onarıldı. Bununla birlikte enerji kırıcılarımız da takıldı. Bir kısmına su verildi, diğer kısmına ise 10 gün içerisinde su verilecek. Bu sayede ilçemize ve çiftçimize de ekonomik olarak katkı sağlanacak. “ dedi.
Huzurevi konusunda da bilgi veren Kurt; “Huzurevi için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile bir görüşme sağladık ve çalışmalarımız devam ediyor. Havza-Vezirköprü yolu için proje çalışmalarımız bitti. Kısacası biz Vezirköprü için mücadele ediyoruz ve mücadelemize de devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.
Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ise; “Az önce ilçe başkanımızın da ifade ettiği gibi sahamız geniş ve 160 muhtarlığımız ve bununla birlikte 300’e yakın yerleşim alanımız var. Büyükşehir Belediyemizle birlikte bu çalışmayı ortaklaşa sürdürüyoruz. Yeni yönetimle birlikte daire başkanlarındaki bir takım değişiklikler olması münasebetiyle çalışma sistemini yeni yeni oturtmaya başladık.
31 Mart’ta Vezirköprü bize yüksek oranda destek verdi. Bunun için çok teşekkür ediyorum. Bizler de bu destek karşılığında hizmet etmek zorundayız. Halkımıza verdiğimiz sözler var. Verdiğimiz tüm sözler halkımıza borcumuz ve namusumuzdur. Bunları mutlaka yerine getireceğiz.” Dedi.
Havza-Vezirköprü-Durağan yol konusunu da dile getiren Başkan Edis; “Havza-Vezirköprü yolunun projesi bitti. Vezirköprü-Durağan yolunun projesi devam ediyor. Bu 26 km.’lik yolu önümüzdeki yılın yatırım programına aldırılıp ihalesinin yapılması hem ilçemiz hem de hepimiz için gerekli.” Şeklinde konuştu.
Soğuk Hava Deposu, Güneş Enerji Santrali, Adatepe Çamaşırlığı, Oymaağaç’taki kazı çalışması, Kanyon Vezirsuyu Genişletme Çalışmalarımız devam ediyor.” Dedi.
Huzurevi’nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda onayda olduğunu ifade Başkan Edis; “Bunu da bitirirsek biz hem Vezirköprü Belediyesi hem devlet olarak hayırseverlerle birlikte inşaatı biz tamamlayacağız. Devletimize ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımıza teslim edeceğiz. Ancak henüz protokolümüzü tamamlayamadık. Onu da tamamlarsak Huzurevi inşaatımıza başlıyoruz. Ekonomik kriz nedeniyle yarım kalan bir diğer projemiz de Kunduz Kamp Eğitim Merkezi onu da tamamlayacağız. Yeniden ihalesini hazırlıyoruz. Bu projelerimizin hepsini tamamlayarak Vezirköprü’ye kazandıracağız. Görevimizi 2024 yılında teslim ederken borçsuz bir belediye olarak görevimizi teslim edeceğiz.”şeklinde konuştu.
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ise; “Vezirköprü 31 Mart yerel seçimleri için iftihar tablosu oldu. Türkiye’de ilk en başarılı belediye olarak ilk 3’e giren Samsun’da da en başarılı olan belediye olan Vezirköprü’yle iftihar ediyoruz. 2009’da Sadık başkanım görevi devraldı ve 2024’e kadar da devam edecek. Biz Vezirköprü’ye en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz.” Dedi.
Kenevir konusuna da değinen Aksu; “Biliyorsunuz Cumhurbaşkanımız Kenevir üretimi için Vezirköprü’yü başkent olarak gösterdi. Biz de bu çerçevede sadece üretimini değil sanayisi açısından da inşallah burayı değerlendireceğiz.” Şeklinde konuştu.
Toplantının son konuşmasını gerçekleştiren Samsun Milletvekili Ahmet Demircan’ın konuşması sırasında basın mensuplarının çıkarılması nedeniyle konuşma metni alınamadı.

Share
195 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?