logo

Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt: “Ankara’dan umutlu döndük..”

Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt: “Ankara’dan umutlu döndük..”

Geçtiğimiz hafta gazetemizi ziyaret eden Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Altunay Ankara’da gerçekleştirdikleri bir dizi ziyaret hakkında bilgi verdiler.
Gittikleri her yerde Vezirköprü’den aldıkları oy oranı sayesinde elleri güçlü çıktıklarını söyleyen Mehmet Kurt, Vezirköprü’nün taleplerini de sürekli aktardıklarını kaydetti.

Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt, Ankara’da partilerinin grup toplantılarına katıldıktan sonra Milletvekilleri ile görüştüklerini ve görüşmelerden olumlu izlenimlerle ayrıldıklarını söyledi.
Ankara’da ilk olarak Ahmet Demircan ile görüştüklerini belirten Kurt:

Sayın Demircan ile Vezirköprü Devlet hastanesini konuştuk. Bildiğiniz gibi eski sağlık Bakanı ve yeni hastanemizle çok ilgilendi. Milletvekilimiz hastane müdürü ve başhekimi ile görüşerek biran önce yeni hastanenin tefrişat ihalelerinin bitirilmesini istediklerini ve inşaat biter bitmez tefrişatın vakit kaybetmeden tamamlanarak hastanenin biran önce hizmete girmesinin sağlanmasını istediklerini söyledi.
Sayın vekilimize doktor açığımız konusunda da taleplerimiz olduğunu ilettik. Bildiğiniz gibi Çocuk doktoru ve göz doktoru açığımız tamamlandı. Bazı raporları vermeye başladık. Ancak nöroloji ve kardiyoloji açığımız tamamlanmadan rapor veriyoruz diyemeyiz. Sayın Demircan konuyla ilgileneceğini söyledi. Dedi.
Diğer kurumlarda da personel eksiğinin fazla olduğunu kaydeden Kurt:

Özellikle İlçe Tarım Müdürlüğü’ndeki personel eksiği konusunda Milletvekilimiz Orhan Kırcalı’ya aktardık. Biliyorsunuz şap hastalığı nedeniyle hayvan Pazarımız kapalı. Bölgenin en büyük hayvan pazarı olan pazarımızın kapalı olması ilçe ekonomisini ciddi etkileyen bir durum. İlçe Tarım Müdürlüğünde veteriner kadrosu 20, var olan 5-6. Bu kadar büyük ilçede aşılama bile zamanında bitmiyor. Geçici görevlendirmeyle de olmuyor dedik. Sayın vekilimiz başta İlçe Tarım Müdürlüğü olmak üzere diğer kurumlarımızdaki personel açığının giderilmesi için gerekli görüşmeleri yapacağını söyledi. Dedi.
İlçemizin en önemli problemi diyebileceğimiz YOL için Milletvekilimiz Fuat Köktaş ile görüştük diyen Mehmet Kurt:

Biliyorsunuz YOL konusunu her toplantıda dile getirdik. Yusuf Ziya Yılmaz da konuyla ilgileniyor. Bu konuda önemli gelişmeler kaydettiğimize inanıyorum. Karayolları Genel Müdürü ile görüşüldü. Müdür Bey, bu yoldan 6 bin araç geçiyor. Bu sayı yolun yapılması için yeterli. Bölünmüş yol ihtiyacı görülüyor dedi. Hatta biz ilk etapta “yoldaki cam kırılmasına yol açan halinin kaldırılmasını” talep ettik. Ancak müdür bey, “gerek yok. Biz bu yolu bölünmüş yol olarak yaparız.” Dedi. Şimdi yol konusu Bakan onayında. Dedi.
Kurt, “peki yol güzergahı değişecek mi, yoksa aynı yolda mı düzeltme yapılacak?” Sorumuza da:

Mutlaka değişiklik yapılacak. Planı gördük. Göğembeli’nden kurtulacağız. Dedi.
Fuat Köktaş ile kenevir konusunda da görüştüklerini belirten Kurt:

Kenevir konusunda gelişme sağlayamadık. Bir çok laf çıkıyor ama doğruluğu yok. Havza’da yapılacağı söylenen tesis için de aynı görüş geçerli. Sayın Köktaş kenevir konusunda kanun değişikliği yapılması gerektiğini söyledi. Milletvekilimiz, Kanada’da araştırma yaptıklarını kenevirin ilaç sanayisinde kullanılmasının en karlı hali olarak görüldüğünü , ancak ilaç sektöründe kullanılabilmesi için kanun değişikliği yapılması gerektiğini söyleyerek konuyu Cumhurbaşkanına ileteceğini söyledi. Kenevir şu haliyle gelir getirecek bir ürün olmaktan uzak. Geçen yıl TİGEM tohumun yanında sapını da almıştı, bu yıl almayacak. Dedi.
Huzurevi konusunda da milletvekili çiğdem Karaaslan ile görüştüklerini söyleyen Ak Parti ilçe Başkanı Mehmet Kurt:

Bildiğiniz gibi Huzurevi protokolü imzalanıyor. İlave imar planı değişikliği için çalışmalar da sürüyor. Bu plan ile yeni hastane yolunun imarı güncellenecek. İlçemiz adına önemli konulardan biri. Sayın Karaaslan ile görüştüğümüz bir başka konu da Kunduz Kamp Eğitim Merkezi. Daha önce 2 Samsunlu bakan sayesinde yapım aşamasına kadar gelen Kunduz’da yine müteahhit firma işi bırakmıştı. Ancak ilçemiz için önemli olan bu işin de peşini bırakmayacağız. Sayın Karaaslan da Kunduz Milli Takımlar Kamp Merkezi’nin üzerinde durduklarını aktardı. Dedi.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile de görüştüklerini ve özellikle TURİZM üzerinde durduklarını kaydeden Mehmet Kurt:

Turizm açısından ilçeyi 3’e ayıracağız. Merkez, kanyon ve Kunduz. Kanyon’daki eksiklikler giderilecek. Bu konuda Büyükşehir Belediyemizin çalışmaları sürüyor. Orada ihtiyaç giderilecek yerler bitiriliyor. Bununla birlikte yol genişletme çalışmaları ve otopark için de proje hazırlanıyor. Kanyon’da kalacak yerler yapılması için de çalışmalar var. Dedi.
Vezirsuyu’nda da çalışmaların sürdüğünü kaydeden Mehmet Kurt Taşhan’ın da bu yıl açılacağını söyledi.
Bunların dışında tarımla geçinen Vezirköprü’nün sulu tarıma geçmesi için mücadelelerinde önemli ilerleme kaydettiklerini söyleyen Kurt, biz göreve gelene kadar bitmeyen Vezirköprü Barajı sulaması bugün son aşamasında. Duruçay Barajı’ndan hatlardan birinin de sulamaya başladığını, kısa süre içerisinde de ikinci hattın sulamaya başlaması için çalıştıklarını söyledi. Kurt, ikinci hat üzerinde geçici kabulün yapılmaması nedeniyle sulamanın başlamadığını, eksiklerin giderileceğini belirtti.

Share
110 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?