logo

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI NE İŞ YAPAR?


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Geçtiğimiz haftalarda Özlem Gazetesi yazmıştı.

Geçtiğimiz haftalarda Özlem Gazetesi yazmıştı.

– Önümüzdeki iki yıl içinde Havza-Vezirköprü yolu için herhangi bir proje yok”

Peki, AKP ilçe başkanı ne yapar?..

– Hastanenin inşaatından 12 tır malzeme sökülüp tırlara yüklenip götürülürken Akp ilçe başkanı ile kanka olan zamanın kaymakamı birlikte ne yaptılar?..

– Yetiştirilmiş güzelim çam ormanları kesilip okul yapılırken sayın Akp ilçe başkanı hiç duyarlılık gösterdi mi?..

– Uluçay deresinin başlı bırakılan ıslah çalışmaları ile ilgili sayın ilçe başkanı hangi girişimlerde bulundu?..

– Kemal Kayalı’nın su basmanını çıkararak teslim ettiği, bu gün çürümeye terkedilen huzurevi için hangi çalışmayı yaptınız?..

– Organize sanayi sitesi çalışmasının neresindesiniz?..

– Vezirköprü’ye tren yolu için seçim meydanlarında milletvekilleri söz vermişti. Siz iktidar partisi olarak verilen bu sözün takipçisi oldunuz mu?..

– Yukarıda sıraladığımız ilçenin bu önemli sorunları varken sizin parti içi konularının dışında başka bir şeyler ilgilenmediğiniz iddiaları, parti içi iktidar mücadeleniz yüzünden bu ilçe daha neler kaybedecek.?..

Bu sorunların cevaplandırılması gerekir.

Akp’nin eski ilçe başkanı Necmi Sarıkaya ve gene eski ilçe başkanı Kemal Yaman zamanında bu ilçe için kazandırılmış, göze batan yatırımlar olmuştu. Öylece kaldı.!..

BELEDİYE BAŞKANI

Belediye Başkanı sayın Sadık EDİS’in seçilmemesi için iki seçimde de çok çaba harcadım. Bunu seçileceğini bile bile yaptım. Şu anda kendisi ile küsüm. Ama, sayın EDİS, seçildiği günden beri Akp’nin oylarını sürekli artırdı. İyi bir belediyecilik yürütüyor.

İlçeye yıllardır aktif bir kaymakam gelmedi. Akp’nin ilçe örgütleri de bir iki istisna hep pasif oluyor.

Belediye başkanı sayın Sadık Edis ilçenin hem Belediye başkanı, hem kaymakamı, hem de iktidar partisi ilçe başkanı gibi uğraş veriyor.!..

Sayın başkan ilçenin sorunlarında tek başına, hem insanlarla, onların sorunlarıyla ilgilenir, hemde Belediye işleriyle..

Halktan dinlediğimize göre Akp içinde Sadık Edis gibi aktif birisinin şimdilik olmadığı iddia ediliyor.

Tüm bu zorluklara rağmen ilk bugünkü gibi heyecanlı ve azimli olduğu görülüyor.

CHP

CHP Samsun İl Başkanı Sayın Av. Tufan AKÇAGÖZ, Vatandaş gazetesinin “Tarihi Taşhanın yangından sonra yapılan inşaatında aslına uygunluğuna uyulmuyor” haberi üzerine Vezirköprü’ye gelmiş, Taşhan da inceleme yaparak basın açıklaması yapmıştır.

Sayın Av. Tufan Akçagöz, tarihi Derici Konağını da ziyaret etmiş, daha sonra partisinde de denetlemelerde bulunduktan sonra ilçeden ayrılmıştır.

Sayın  Av. Tufan Akçagöz’ün ziyareti ile ilgili haberler gazetemizin bugün ki sayfalarında yer almaktadır.

Bu yazımın bazı çevrelerde rahatsızlık yaratacağını biliyorum. Ama bunaldık, tarihi ilçemiz bu basiretsizlikler yüzünden çok şey kaybetti. Arsası ceviz bahçesi olan bir yarı açık cezaevi bile becerilemedi.

Basın olarak bunları yazmazsak bizde ilçemize ihanet etmiş oluruz.

Halkımızın ve tüm okurlarımın Kurban Bayramı kutlu olsun…

Share
3912 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İlişkilerde Kendimiz Olarak Kalabilmek

  13 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Kişiler arasında yaşamın en önemli konularından biri birbirimize uyum sağlamakken fazla uyum sağlama durumu; hayatımızı, üzerimize aldığımız bir rolü gerçekleştirerek geçirmemize neden olabilir. Bu rolü oynamak işlerin yolunda gitmesini sağlasa da olduğumuz hali sürekli olarak yok saymak kaygı depresyon gibi olumsuz durumları çoğaltır. Hayatımızın gerçekten bizim yaşadığımız hayat olmasını istediğimizde, bizi etkileyen düşünce ve duygularımızı değerlendirebilmemiz gerekir. Bu değerlendirmeyi yapan kişi şöyle der: Kendi duygu düşüncelerinin ne...
 • İlçenin geleceği hangi alanda olacak?

  10 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Yıllarca tarım ve hayvancılık ilçesi olarak sunulan Vezirköprü'de hayvancılığın gelişmesi için yapılan bir kaymakamlık projesi olarak hayata geçen kaşar peyniri üretim tesisinden sonra geçen yaklaşık 20 yılda bir üretim projesi görmediğimiz gibi, o zamanlarda idare eden İlçe Tarım Müdürlüğü binasından da olduk. Yıllar öncesinden, yine Şevket Cinbir zamanında olsa gerek, Vezirköprü'nün bir köyünde Kaymakamlığın girişimiyle kaşar üretim tesisi kurulmuştu. Vezirköprü'de üretilen sütün dışarıya da satışının olmadığı, üreticinin elinden neredeys...
 • Psikolojik Zorlanmalardan Kurtulmak-İyileşmek

  06 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Hayatımızın çeşitli alanlarında karşılaştığımız zorluklar vardır. Zor bir hayat yaşıyorsak bu psikolojik olarak mutlaka zorlanacağımız anlamına gelmez. Psikolojik zorlanmalar nispetçe kolay bir hayat yaşamış olsak da ihtiyaçların karşılanıp karşılanmamasıyla, değişime uyum sağlayıp sağlamamayla, genlerden aktarılanla ve çevremizdekilerle ilgilidir. Aşağıdaki belirtilere sahipseniz psikolojik zorlanma yaşıyor olabilirsiniz. -Sürekli kafanızdan düşünceler geçiyor ve o anda olana odaklanmakta zorlanıyorsanız, -Kendinize bir başkasının dahi size...
 • Seni tanıdığım için memnunum!..

  03 Temmuz 2024 Köşe Yazıları

  Şimdi aramızda olsaydı eminim hem eski hastanenin en iyi şekilde değerlendirilmesi için kafa yorardı, hem BESİ OSB'nin neden yapılmadığına ilişkin değerlendirmeyi yapıp nasıl olabilir diye çabalardı. Yani, öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı Yetmişinde bile, mesela zeytin dikeceksin, Hem de öyle çocuklara kalır diye değil, Ölmekten korktuğun halde ölüme inanmadığın için Yaşamak yani ağır bastığından.                                           Nazım Hikmet.. Yıllarımız hep birlikte geçti. Kendimi bildim bileli bizimleydi. Önc...