logo

AK Parti Kadın Kollarında Yeni Başkan Emine Yanğa Oldu

AK Parti Kadın Kollarında Yeni Başkan Emine Yanğa Oldu

AK Parti Vezirköprü 6.Olağan Kongresi Kadın Kolları Başkanlığı’nda tek listeyle yapılan seçimde Emine Yanğa yeni başkan oldu.

Atatürk İş Merkezi Konferans salonunda gerçekleştirilen kongre saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasını takiben kadın kollarının yaptığı çalışmaları içeren slaytın izlenmesiyle başladı.

Slaytın izlenmesinin ardından Ak Parti Kadın Kolları önceki dönem başkanı Nursel Sarıoğlu, başkanlık görevine gelmeden önceki yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Sarıoğlu; “12 Mart 2018 yılında Kadın kolları başkanı olarak atandım. 3 yıla yakın süre içerisinde iki adet seçim geçirdim. Görevi devraldığımız süre içinde teşkilatımızla birlikte üye çalışmaları ve mahalle toplantıları yaptık. Bizler kadınlar olarak her zaman sahada var olduk, var olmaya da devam edeceğiz. Bugün, burada gururla aldığım görevi Emine Yanğa’ya devrediyorum. Bu vesileyle 6.Olağan Kadın Kolları Kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyorum.” Dedi.

Sarıoğlu’nun ardından konuşma yapan Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ise; “Bugüne kadar görev alan tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışı. Yarın bir başka arkadaşımız görevi devralacak. Çalışmalarımız devam edecek.

Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız. Çalışmalarımıza ortak bir şekilde devam edeceğiz. İki tane kadın kooperatifimiz kuruldu. Kadın el emeği pazarına tekrar devam ediyoruz. Covid döneminde hastalıklara rastladığımız halde biz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu an itibariyle belediyemizde 30-35 civarında arkadaşlarımız var. Buna rağmen biz çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” Dedi.

Başkan Edis’in ardından konuşma yapan AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt ise; “Yaklaşık olarak 2,5 yıldır ilçe başkanlığı görevini yürütüyoruz. 3 Mart 2018 yılında görev bize tevdi ve ardından 12 Mart 2018’de Kadın Kolları kongremizi yapmıştık. Nursel Sarıoğlu ve yönetimine bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalar nedeniyle teşekkür ediyoruz. Kongremiz hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

Son konuşmayı ise AK Parti Kadın Kolları Samsun İl Başkanı Rabia Bay Keser yaptı. Keser konuşmasında; “Vezirköprü’de belediye başkanımız İbrahim Sadık Edis bey gerçekten özveriyle çalışan bir başkanımız. Vezirköprü şanslı bir ilçe. Yine Mehmet Kurt başkanımız kadın kollarımıza her zaman destek oldu. Bu anlamda yeni seçilen Emine Yanğa başkanımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” Dedi.

Konuşmaların ardından AK Parti Kadın Kolları Samsun İl Başkanı Rabia Bay Keser ve AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt tarafından önceki dönem Kadın Başkanlığı görevini yürüten Nursel Sarıoğlu’na bugüne kadar yürütmüş olduğu çalışmalar nedeniyle plaket takdim edilmesiyle kongre sona erdi.

Tek listeyle gerçekleştirilen AK Parti 6.Olağan Kadın Kolları kongresinde, Emine Yanğa başkanlığında oluşan yeni yönetim ise şöyle; Yönetim Kurulu Asil Üyeler; Hatice Merve Öntürk, Nurgül Çoban, Gülcan Kaymak, Hacer Kaya, Habibe Gözütok, Hatice Akça, Halime Çakır, Ayşe Bilgin, Emine Yağız, Şeyma Özata, Kadriye Çoban, İmran Cansız, Seval Özata, Medine Kurt, Safiye Danışman, Mevlüde Uğurlu, İmran Akkaya, Dilek Binici ve Arife Güllü. Yönetim Kurulu Yedek üyeleri ise; Nurten Kastarcı, Derya Yayla, Güldane Çatal, Türkan Kaygusuz, Fatma Yıldız, Şefika Soylu, Şehri Kaygusuz, Nurcan Atak, Fatma Çelik ve Zehra Cora.

Share
75 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?