logo

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu: “Tüm Teşkilatlarımızla Sahadayız”

AK Parti Samsun  İl Başkanı Ersan Aksu: “Tüm Teşkilatlarımızla Sahadayız”

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu beraberinde İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, 17 İlçe Başkanı, İlçe Belediye Başkanı, İl ve İlçe Kadın Kolları Başkanları, İl ve İlçe Gençlik Kolları ve teşkilat mensupları ile birlikte Vezirköprü’de programlar gerçekleştirdi.

Gün boyu devam eden programlarda ilçe başkanları toplantısının yanı sıra İlçe Teşkilatı, İlçe Belediyesi, Muhtarlar Derneği, Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi, Ziraat Odası, Tarım Müdürlüğü ve Devlet Hastanesi ziyaret edildi.
Vezirköprü-Havza bölünmüş yol yapım çalışmaları yerinde incelendi. Başkan Aksu, beraberindekiler ve ilçe başkanları esnaf ve vatandaşlarla selamlaşıp, sohbet etti.
Hem ziyaretlerde hem de her zaman el ele oldukları esnaf ve vatandaşlarla gerçekleştirdikleri buluşmalarda çok samimi sohbetler yaptıklarını ifade eden Başkan Aksu, “Bugün Vezirköprü ilçemizdeyiz. Teşkilatlarımızla saha çalışmalarımıza hız verdik ve tarih kokan güzel ilçemize adeta çıkarma yaptık.
Samsun’un her ilçesinde olduğu gibi Vezirköprü ilçemizde AK Parti hizmetleriyle önemli bir değişim ve dönüşüm yaşandı. Pek çok alanda olduğu gibi sağlıkta da ilçemizde yatırımlar yaptık. Vezirköprü Devlet Hastanesi ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Tarım, spor, eğitim, turizm ve ulaşım gibi alanlarda da yatırımlarla Vezirköprü çehresini değiştiren ilçe konumuna geldi, gelmeye de devam ediyor. İşte ulaşımda yapılan yatırımlardan biri de Vezirköprü-Havza bölünmüş yol projesi. Çok önem verdiğimiz bu yatırımda çalışmalar devam ediyor. Çalışmaları yerinde inceledik” dedi.

İlçe binasında konuşan AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu:

Son 15 aydır devam eden pandemi sürecini ve en son Ramazan ayının ilk 15 gününü kısmı olarak, sonraki 15 gününü ise tam kapanma olarak tedbirlerle geçirmiş olduk. Bu sürecin ardından Haziran ayı itibariyle de normalleşmeyi hızlı bir şekilde sürdüreceğimiz anlaşılıyor.
Bu noktada da 31 Mart seçimlerinde Türkiye’de en yüksek oya ulaştığımız ilk on ilçeden biri olan, hatta Samsun’da da birinci olan Vezirköprü ilçemizden bu çalışmamıza başlamaya karar verdik.
Küçük sanayi sitesiyle, Besi Organize Sanayi Bölgesiyle, tarım ve hayvancılık noktasındaki potansiyeliyle, serasıyla, Huzureviyle, Vezirsuyu Mesire alanıyla, en son faaliyete geçirdiğimiz Vezirköprü Devlet Hastanesi ve Ağız ve Diş Sağlığı merkeziyle, Şahinkaya Kanyonu, Kunduz yaylası ve inşallah önümüzdeki süreçte Kamp Eğitim Merkezi’yle ilgili çalışmalar hızlı bir şekilde başlayacak inancı içerisindeyiz.
Konaklama konusunda Vezirköprü’müzün yer yer eksikleri vardı. Taşhanımız da 25 yatak, en son yine Butik Otel çalışması gibi Vezirköprü’müzün önümüzdeki süreçte tarihsel ve doğal zenginliklerinin ön plana çıktığı, Büyükşehir hizmetleriyle de kırsal da 164 mahallesi olan geniş bir coğrafyası olan bir ilçemiz. 100 bine yaklaşan nüfusuyla, inşallah Vezirköprü’deki gençlerin Vezirköprü’de istihdam edileceği bir tabloya doğru süreç içerisinde gideceğiz.
Havza-Vezirköprü yolu inşaatının şantiyesine de uğradık. Orada da çalışmaları gözlemledik. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu süreci çok önemsediğini ve süreci bir yandan başlattığını da gördük. Sayın ulaştırma bakanımıza teşekkür ediyorum. Dedi.

Share
28 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?