logo

AK PARTİ’NİN İŞİ ZOR!


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Ak parti her seçimde Vezirköprü’ye bir ya da birkaç seçim sözü verir. Bunlar öyle sıradan söz olmaz. Büyük yatırımlar sözü verilir.

Mesela; çimento fabrikası sözü verilmiş, yapılmamıştır.

Tren getirilecek sözü verilmiş, yapılmamıştır.

Havza-Vezirköprü, Durağan Kara Yolu yapılacak sözü verilmiştir, yapılmamıştır.

Şahinkayası Köprüsü yapılacak denmiş, Vezirköprü-Alaçam ticari hareketliliği yeniden başlayacak denmiş unutulmuş.

Kunduz Gençlik Kamp Eğitim Merkezi yapılacak denmiş, hatta temeli de atılmış, artık lafı edilmez olmuş.

En son yerel seçimlerde bizzat Sayın Cumhurbaşkanı tarafından açık ve net olarak ”Vezirköprü kenevirin merkezi olacak” sözü verilmiş maalesef bu söz de yerine gelecek gibi görünmüyor.
Çünkü kenevirin fabrikası Havza’ya, Rize’ye ve Kastamonu’ya yapılacak gibi haberler dolaşmaktadır.
Böylece bizzat Sayın Cumhurbaşkanı’nın Vezirköprü’ye verdiği taahhüdün yerine getirilemeyeceği gibi endişe içindeyiz.
Merkezi yönetim bin bir zorlukla belediyenin yaptığı hizmetlerin açılışını yaparak göz boyama peşinde olmamalı, merkezi hükümet Vezirköprü’ye ciddi yatırımlar yapmalıdır.
Şimdiye kadar Vezirköprü’ye yapılan en ciddi yatırım Nalbantlı Mahallesinin bir bölümünün TOKİ tarafından imarıdır. Bu da belediyenin büyük uğraşları sonucu başarılmıştır.
Vezirköprü’nün acilen organize sanayi ve besicilik organize sanayine kavuşturulması gerekir. Ama sadece lafı edilmekte ciddi adımlar atılmamaktadır.
Yazımın başında Ak Parti’nin işi zor dedim. Samsun’un ve Vezirköprü’nün şanssızlığı herhalde, tam seçim arifesinde aday olduğu her yerde koltuğu kaybetmekte ünlü Sayın Binali YILDIRIM’ın Vezirköprü ve Samsun’u ziyaret etmesidir.
Halk arasında espri olarak söylenen “Ak Parti’nin seçim kaybetmeden sorumlu genel başkan yardımcısı”

Başbakan oldu, koltuk elinde kaldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu, seçimi kaybetti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldu 25 yıldır Ak Parti’nin elinde olan Belediye Başkanlığı’nı kaybetti.

Şimdi de seçim çalışmalarına Ak Parti’nin kalesi olan Samsun ve Vezirköprü’den başladığına göre Ak Parti’nin işi zor Sayın Binali YILDIRIM, umut sende.

Share
305 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Psikolojik Zorlukları Azaltacak Durumlar

  13 Nisan 2024 Köşe Yazıları

  Günlük hayatta fark etmeden karşılaştığımız durumları kendi hayatımıza katarız ve seçimlerimizi, kararlarımızı buna yönelik yaparız. Bu durumlarsa psikolojik sağlamlığımızı azaltabilir. Maddeler halinde bakalım. - Diğerlerinin hayat tecrübelerine bakarak çok fazla önlem almak, hayatımızı kısıtlamak.  Örneğin yakınımızdan birinin sosyal medyada zorbalığa uğradığını görüp çocuğumuza sosyal medyayı yasaklarız. Çünkü böyle bir durumla karşılaşmak istemeyiz. İnsan başka insanlardan da öğrenen bir varlıktır ama bu korku kültürüne dönüşürse bizi etki...
 • Vezirköprü’de seçmen değişmedi, Yine AKP dedi..

  03 Nisan 2024 Köşe Yazıları

  Özellikle İç Anadolu'da ve Karadeniz'in iç kesimlerinde kırsalda yaşayan vatandaşların henüz bu ekonomik sıkıntıyı derin yaşamamaları ve parti tutma davranışı nedeniyle AKP'den uzaklaşmadıklarını söyleyebiliriz. 31 Mart yerel seçimleri sürprizlerle sona erdi. Beklenmeyen CHP'nin Türkiye genelinde birinci parti çıkması ve yıllardır güçlü şekilde iktidar olan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin ilk kez ikinci parti konumuna düşmesi özellikle EGE'de hemen her yerin CHP adayları tarafından alınmasıydı. Komşu il Amasya ve Kastamonu da bu beklenmeye...
 • YORGAN GİTTİ KAVGA BİTTİ

  03 Nisan 2024 Köşe Yazıları

  Bir gece Nasrettin Hoca'nın evinin önünde iki grup arasında kavga başlar. Kavga biraz uzun sürer, aşırı gürültüden rahatsız olan hoca yataktan kalkar yorganı eline toplar balkona çıkar. Kavgacılara seslenir falan ama kavgacılar kendi gürültü ve hırslarından hocayı tınlamazlar bile; Sinirlenen hoca; Omzundaki yorganı kavgacıların üzerine doğru fırlatır. Yorgan kafalarına dolanan kavgacılardan bir grup ne olduğunu anlamadan yorganı alıp korku içinde kaçıp giderler. Kavgacıların diğer grubu da kavga ettikleri grubun kaçması üzerine olay yerin...
 • Psikolojik Destek Almaya Karşı İsteksizlik

  30 Mart 2024 Köşe Yazıları

  Psikolojik destek almak bir sağlık yardımı almaktır. Bazılarımız vücudumuzda bir ağrı hissettiğine bunun kaynağını anlamaya çalışır ve hemen muayene olur bazılarımız da ağrının daha büyük bir soruna işaret edebileceğini düşünüp muayene olmayı sürekli erteler. Psikolojik danışma alırken de insanlar, bazen bu hizmete erken şans verirler bazen de zaten yardım almanın faydasız olacağını düşünerek umutsuzluğa kapılıp destekten uzak kalırlar. Çünkü onlara sorun oluşturan kişiler onların deyimiyle, kişinin psikolojisini bozan o kişiler diplerinde oldu...