logo

AKP Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım Vezirsuyu Kır Evleri’nin Açılışını Yaptı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım Vezirsuyu Kır Evleri’nin Açılışını Yaptı

Vezirköprü Belediyesi tarafından Vezirsuyu’nda yapılan 21 adet Kır Evi’nin açılış törenine son Başbakan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım da katıldı.

Vezirsuyu Kır Evleri açılış töreninde ilk konuşmayı yapan Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Vezirsu Kır Evleri’nin ilçenin doğa ve kültür turizmine ışık tutacağını ve turizm konusunda ilçeye büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Başkan Edis: İlçemize katkı sağlayacak!
Başkan Edis konuşmasında, ”Bugün burada yapımını tamamladığımız Vezirsu Kır Evleri’nin açılışında bir aradayız. İnşallah Vezirköprü’müze hayırlı uğurlu olsun. İlçe olarak Samsun’un en büyük ilçelerinden biriyiz, ilçemizde tarım hayvancılık ve turizm ön planda. Tarıma, sulamaya, hayvancılığa ve akabinde turizme ağırlık veriyoruz.

Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; “Belediye olarak yürüyen bir borcumuz var. Kendi imkanlarımızla hiç bir kurumdan kredi kullanmadan kendi sermayemizle projelerimizi yürütüyor ve hizmet veriyoruz. 2023’e hızla giderken inşallah tüm projelerimizi tamamlamış olacağız” dedi.

Vezirköprü’de hizmete açılan Kır Evleri ile ilgili olarak, mesire alanının ve mevcut doğal ortamın önemine vurgu yapan Türkiye’nin 27. ve son başbakanı, 28. Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım ise; “Üç bin dönümlük bir alanda mesire alanı, tabiat parkı düşünülmüş. Kır Evleri var, idari binaları var, piknik alanları var, her şeyiyle dört dörtlük bir iş olmuş. Medeniyetlere köprü olan Vezirköprü’ye hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.
Yıldırım; “Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Bölünmüş yollarla trafik üç kat arttı, ölümlü kazalar %70 azaldı.” Dedi.

Samsun bizi hiç mahcup etmedi diyerek sözlerini sürdüren Yıldırım; “Yola çıktığımız ilk günden beri Samsun hep yanımızda, hep arkamızda oldu. Seneye tekrar geleceğiz. Son nefesimize kadar hizmette olmaya devam edeceğiz. Tesisimizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
Kenevir fabrikası istiyoruz
Yıldırım’ın konuşması sırasında sözünü kesen bir vatandaş, “Vezirköprü’ye Kenevir fabrikası istiyoruz. Kenevirin başkenti dediniz, fabrika başka yere kuruluyor, söylemek lazım.” Dediler. Binali Yıldırım ise siparişleri aldık ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından protokol üyelerinin katılımıyla kır evlerinin açılış töreni gerçekleştirildi.

Vezirsuyu mesire alanında Vezirköprü Belediye’since inşa edilen 21 adet Kır Evi’nin açılış töreni Türkiye’nin 27. ve son başbakanı, 28. Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, milletvekilleri Çiğdem Karaaslan, Orhan Kırcalı, Ahmet Demircan, Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanvekili ve meclis üyesi Nihat Soğuk, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Vezirköprü AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt, MHP İlçe Başkanı Dursun Gülünay, partililer ve vatandaşlar katıldı.
Binali Yıldırım’a Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis ve Vezirköprü Ziraat Odası Başkanı Arslan Kaya tarafından hediyeler verildi.
Evlerin gezilmesinin ardından program son buldu.

Vezirsuyu’nda ne var?
Toplamda 288 Hektarlık Vezirsuyu Tabiat Parkı alanında, Doğal Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün Vezirsuyu Tabiat Parkı gelişme planı içerisinde yer verdiği projede 1 adet idari bina, 21 adet Kır Evi bulunmakta.
2 Tip yapı modeli olarak projelendirilen kır evlerinde yatak odası, mutfak ve oturma odası, banyo ve tuvalet, 1 balkon yer alıyor. Kır evlerinin 10 adedi 56 metrekarelik tek katlı, 11 adedi ise, 86 metrekarelik çift katlı ters dublex şeklinde tasarlandı.

Prosedürlerin tamamlanmasının ardından müşteri kabulüne başlanacak
Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla Pazar günü resmi açılışı yapılan kır evlerinin içerisindeki materyallerin tamamen tamamlanmasının ardından müşteri kabul edileceği öğrenilirken, bu evlerde kalmak için yapılacak başvurularla ilgili olarak iletişim ve fiyat bilgisinin evlerdeki eksiklerin tamamlanmasının ardından vatandaşlarla paylaşılacağı öğrenildi.

Öte yandan 86 metrekarelik 2+1 evlerde 5 kişilik birkapasitenin bulunduğu, 56 metrekarelik 1+1’lerde ise 4 kişilik bir yatak kapasitesinin bulunduğu ifade edildi.
Program sonrası AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım’a Serdar Ersoy tarafından forma hediye edilmesiyle program sona erdi.

Share
522 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?