logo

AKP Vezirköprü İlçe Kongresine katılan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan; “Hastane 2018’de Açılacak Havza yolu yapılacak..”

AKP Vezirköprü İlçe Kongresine katılan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan;  “Hastane 2018’de Açılacak Havza yolu yapılacak..”

Adalet ve Kalkınma Partisi Vezirköprü İlçe Teşkilatı 6. Olağan Kongresi geçtiğimiz cumartesi günü Atatürk İş Merkezi toplantı salonunda yapıldı.

Kongreye Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Milletvekilleri Akif Çağatay Kılıç, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, Ak Parti Samsun İl Başkanı Av. Hakan Karaduman, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Ak Parti Vezirköprü eski İlçe Başkanı Halil İbrahim Doğan, Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Fişekçi, belediye meclis üyeleri, Ak Parti Vezirköprü İlçe yönetim kurulu üyeleri ve delegeler katıldı.ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Fişekçi, belediye meclis üyeleri, AKP Vezirköprü İlçe yönetim kurulu üyeleri ve delegeler katıldı.

Vezirköprü’nün gündeminden uzun süredir düşmeyen devlet hastanesi konusunda toplantıda konuşma yapan Sağlık Bakanı Demircan; “Devlet bir işi yaptırmak için ödeneğini ayırıyor ve ihalesine çıkıyor. En düşük fiyatı verene de gel bu işi yap diyor. Burada müteahhidin iflas etmesinden dolayı ortaya çıkan sorunlar oluyor.

Vezirköprü Devlet Hastanesi de Mart ayı içerisinde ihaleye çıkacak ve mayıs ayında tekrar yapımına başlanacak. İnşallah 2018 yılı sonuna kadar da hastanemizi ilçemize kazandıracağız” dedi.

Vezirköprü-Havza bölünmüş Karayolu için de değerlendirme-de bulunan Demircan, “25-30 km’lik bir yol Ak Parti hükümeti için küçük bir şey. Projesinin tamamlanmasını bekliyoruz. Bu yolda yapılacak” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan; “Burada özellikle Halil İbrahim Doğan’a gayretlerinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Çünkü başkanlığı döneminde birçok dönemler yaşandı. Başta 15 Temmuz olmak üzere birçok badireyi atlattığımız o günlerde ilçemizde başarı ile başkanlığını yürüttü. Bunun yanı sıra bir çok seçimde ve referandumda da Vezirköprü’nün sesini her zaman duyurarak, bu başarısını hep birlikte kutlama imkanları sundu. Burada tabiî ki teşkilatında payı var ancak ben özellikle kendisine teşekkür etmek istiyorum.” Dedi.

Mehmet Kurt resmen başkan

AKP Genel Merkezinin İlçe Başkan Adayı olarak Mehmet Kurt’u belirlemesinin ardından kongrede delegeler oyunu kullandı.

Kullanılan oyların tamamını alan Mehmet Kurt, Ak Parti İlçe Başkanlığını resmileştirirken yönetimi ise şu şekilde oluştu; Mehmet Gülburun, Ahmet Pişkinel, Murat Uçak, Recep Aydın, Salih Taşkayalı, Ali İhsan Üzer, Arslan Güneş, Hafize Edis, Sevgi Yıldız Acar, Ayşe İğci Durmuş, Şaban Bolat, Adem Görel,  Mustafa Ceyhan, Recep Özata,  Necmi Sağlam, Rahmani Karakaya, Zekeriya Düşünmez, Ahmet Altunay ve Yunus Arslaner olarak seçildi.

Share
563 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?