logo

Altınkaya Mahallesi’nde şaşırtan olay… Hasta Almaya Gelen Helikopter Engellendi

Altınkaya Mahallesi’nde şaşırtan olay… Hasta Almaya Gelen Helikopter Engellendi

İlçemizin Altınkaya Mahallesi’nde Cumartesi günü meydana gelen olayda hasta almak için gelen helikopter ambulansın iniş yapmasına tarla sahipleri müsaade etmedi.

İlçemize yaklaşık 32 kilometre uzaklıkta bulunan Altınkaya Mahallesi’nde kalp hastası bir vatandaş için mahalle muhtarı Yahya Yılmaz 112 Acil Servisi arayarak helikopter ambulans istedi.

Bunun üzerine bölgeye gönderilen helikopter mahallede bulunan tarlaya inmek isterken tarla sahiplerince ekili araziye zarar vereceği endişesiyle inişe müsaade edilmedi. Tarla üzerinde birkaç tur atan ambulans helikopter tarla sahiplerince engellenerek indirilmedi. Bunun üzerine helikopter yeniden Samsun’a döndü.

Olayın ardından helikopter ambulansı kendisinin çağırdığını ifade eden muhtar Yahya Yılmaz; “Mahallede helikopter ambulansın inebileceği tek nokta orasıydı. Oluşacak zararı da ben karşılayacaktım. Ancak dinlemediler ve helikopterin inmesine müsaade etmediler.

Bunun üzerine kara ambulansı baraj bölgesine geldi ve hastamızı kayıkla karşıya geçirilerek Vezirköprü Devlet Hastanesi’ne kaldırdık.” Dedi.

Helikopter Pisti Yaptıracağım

Olaydan duyduğu üzüntüyü de gazetemize paylaşan muhtar Yılmaz; “Bu tür durumlar için mahallemize bir helikopter pisti yaptırmak için elimden geleni yapacağım.” Şeklinde konuştu. Yasağın olduğu günde sokağa çıkarak bu durumun yaşanmasına neden olan tarla sahiplerini de Kaymakamlık ve Jandarma’ya bildireceğini ifade etti.

Valilik’ten Açıklama

Olayın ardından konuyla ilgili olarak Samsun Valiliği’nce yazılı bir basın açıklması yayınlandı.

Yapılan yazılı açıklamada; “Vezirköprü İlçemizde 02.05.2020 Cumartesi günü 112 Helikopter Ambulansının rahatsızlığı bulunan vatandaşımızı almak için tarlaya inmesine izin vermeyen şahısla ilgili Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açılmış ve gözaltı kararı verilmiş olup adli tahkikat devam etmektedir.

Ayrıca 112 Helikopter Ambulansının inmesine izin vermeyen şahsa idari yönden 3.180 TL idari para cezası uygulanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Share
150 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?