logo

“Amaçları kooperatifçilik değil!”

“Amaçları kooperatifçilik değil!”

Vezirköprü Tarım Kredi Kooperatifi’nde geçtiğimiz hafta yapılan seçimlere itiraz geldi.

Daha önce Tarım Kredi Kooperatifinde yönetim ve denetim kurulu üyeliği ile bir dönem yönetim kurulu başkanlığı da yapmış olan Nuri Bilgin, oy kullanacakların listesini alamadıklarını iddia etti.

Yaklaşık 5 bin üyesi bulunan Vezirköprü Tarım Kredi Kooperatifinde 1350 civarında aktif üyenin bulunduğu, ancak ilk toplantıda çoğunluk sağlanamadığı için ikinci toplantısında çoğunluk şartı aranmadan seçim yapıldığı belirtildi.

Nuri Bilgin:

-İlanları görür görmez, Tarım Kredi Kooperatifine giderek oy kullanacakların listesini istedim. “Bölge izin vermiyor, yasak” diyerek vermediler.

Seçimden 1 gün önce listeleri verdiler. O saatten sonra kim nasıl çalışma yapacak?

-Yaptıkları listelerde yedek listeleri neden yok? Üstleri çizilecek korkusuyla yedek liste çıkarmadılar. Amaçları kooperatifçilik değil, öyle olsa niyetleri düzgün ve ortada olurdu.

-Madem niyetleri temizdi, neden müdür ve hazır yönetim böyle bir seçimi basına kapalı gerçekleştirdi? Ne saklıyorlardı? Dedi.

Yeni yönetim

yapılan seçimlerde, Yönetim Kurulu; Halil Çiçek, Recep Sağlam, Mustafa Kaya, Nazım Sağlam, Kurtça Korkmaz, Temsilciler; Osman Kuzubaş, Faruk Aktaş, Yusuf Sarıbaş, Vehbi Yüksel, Secaaddin Yavuz, Denetçielr Ali Akça ve Ahmet Ali Yıldırım seçildiler.

Share
626 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?