logo

Amasya Pancar Ekiciler Kooperatifi Başkan Adayı Muammer Öcal; “Polar yükselecek, kantarlar yenilenecek!..”

Amasya Pancar Ekiciler Kooperatifi Başkan Adayı Muammer Öcal; “Polar yükselecek, kantarlar yenilenecek!..”

Vezirköprü’deki pancar üreticisinin dertlerini ve sıkıntılarını dinleyen Muammer Öcal:

Kantarlarda vatandaşın uzun süre beklediğini ve bu yüzden sıkıntı içerisinde olduğunu görüyoruz. Vezirköprü’den bu kadar yer satıldı. Alınan paraların buradaki üreticinin sıkıntısı gidermek için de kullanılması gerekirdi. Ancak görüyoruz ki, eski makinelerle pancar alımı sürdürülmeye çalışılıyor. Üretici ile çalışanlar karşı karşıya geliyor. Biz göreve geldiğimiz zaman tüm fabrikamızda olduğu gibi kantarlarımızda da çağa uygun ve hızlı şekilde çalışacak yenilikleri yapacağız. İkinci makine gereken yerlerde sözümüzü verdik. Kantarlarda kalabalığı azaltmak için gerekirse çalışma sürelerini artıracak, fazla mesai yapacağız. Dedi.

Pancarın alımlardaki ölçülen polar ve tonajı yükseltecekleri sözünü veren Muammer Öcal: Pancarda polar sözleşmesini 14’e çekeceğiz. Taban fiyatı 14 liranın altında olmayacak. Fabrikanın borçlarının ödenmesi önceliğimiz olacak. Mali disiplin sağlanacak ve borçların ödenebilir şekilde yapılandırılmasını sağlayacağız. Fabrikanın bakımı ve revizyonunu önemseyerek çağa uygun teknolojik gelişmeleri takip edip, zamanla fabrikanın yenilenmesini sağlayacağız. Çevreci bir fabrika olma yolunda ilerleyeceğiz. Atık su arıtma sisteminin kapasitesini arttırıp düzenli çalışmasını sağlayacağız. Dedi.
Etil alkolü biz kurduk..
Daha önce kendi dönemlerinde kurdukları alkol fabrikasına da değinen Öcal:
-Etil alkol üretiminin sürekliliğini sağlayacağız. Kolonya, dezenfektan gibi türevlerin üretilmesi için çalışma yapacağız. Toz şekerin üretimiyle birlikte ham şeker(doğal), küp şeker, ambalajlı çay şekeri gibi çeşitler üreteceğiz. Taşınmaz ve arsalarımız gibi Fabrikanın mal varlıklarını satışını durduracağız. Dedi.

Share
56 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?