logo

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatif Başkanı ve Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı; “Çiftçilerimize Bugüne Kadar 190 Milyon TL Ayni ve Nakdi Ödeme Gerçekleştirilmiştir”

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatif Başkanı ve Amasya Şeker Fabrikası A.Ş.  Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı; “Çiftçilerimize Bugüne Kadar  190 Milyon TL Ayni ve Nakdi  Ödeme Gerçekleştirilmiştir”

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Mustafa Saatcı’nın yaptığı açıklamada Şirketin 67. Pancar Alım Kampanyasının 115 gün içerisinde tamamlandığı belirtildi.
Amasya Pancar Ekicileri Kooperatif Başkanı ve Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı:
“Bu Kampanya döneminde iç saha ve dış saha olmak üzere toplam 105 bin dekar alanda 4.742 sayıda pancar ekicisi ile sözleşme yapılmış ve çiftçilerimize bedeli ödenecek Şeker Pancarı miktarı 630 bin 215 Ton olarak gerçekleşmiştir. Bu pancardan 82.000 Ton kristal toz şeker, 32.500 Ton melas ve 180 bin Ton Yaş Pancar küspesi, 8 bin Ton Pancar Ucu elde edilmiştir.
Pancarını bu zor şartlar altında bizlere kadar teslim eden çiftçilerimize ve bu alın terini beyaz şekere dönüştüren Yönetim kademesi dahil tüm çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.
2020/2021 pancar kampanyası, bedeli ödenecek pancar bedeli nakliyesi dahil 287 Milyon TL olup çiftçilerimize bugüne kadar 190 Milyon TL ayni ve nakdi ödeme gerçekleştirilmiştir. Kalan pancar bedeli ise 97 milyon TL’dir. Kalan pancar bedelleri söz verdiğimiz üzere 24.02.2021 tarihinde tüm bölgelerimizde aynı zamanda çiftçilerimizin hesaplarına yatırılacaktır.
Gelecek dönem pancar alım taahhüt işlerimiz tüm bölgelerimizde kesintisiz devam etmektedir. Gelecek dönemde %60 peşin ödenen pancar bedellerinin %80 olarak güncellendiğini, %80’lik ödemelerin pancar tesellümlerinizi müteakip peşin ödeneceğini tekrar belirtmek istiyoruz.” Dedi.

Share
65 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?