logo

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan Adayı Kamil SAYAR’a Vezirköprü’de büyük ilgi!..

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan Adayı Kamil SAYAR’a Vezirköprü’de büyük ilgi!..

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi seçimlerine Muammer Öcal grubu olarak giren Kamil Sayar, geçtiğimiz hafta Vezirköprü merkez ve mahallelerinde yaptığı halk toplantılarında vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Sayar, Kooeratifin bu güne kadar uygulaan yanlış politikalar nedeniyle zarar ettirildiğini iddia etti.

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan Adayı Kamil SAYAR geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği bir dizi ziyarette ilçemiz çiftçisi ile biraraya geldi.
Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifinin 7 Ağustos 2021 Cumartesi günü yapılacak olan Kooperatif Başkanlığı için yarışan Kamil Sayar, “Dedelerimizin kurmuş olduğu bu işletmede bayrağı devralarak bizden sonra gelecek nesillere devretmenin gayreti içerisindeyiz” dedi.
Yapılacak seçimlerde iddialı olduklarını ve gezdikleri her yerde vatandaşlardan olumlu tepkiler aldıklarını kaydeden Sayar:

67 yıldır bölgemiz çiftçisinin üretimiyle ayakta kalan Amasya Şeker Fabrikasının üretim potansiyelini arttıracağız, yeni yatırım ve yeni projelerimizle çiftçimize daha çok kazanç sağlayacağız, cazibesini kaybeden şeker pancarı üretimini yeniden canlandıracağız. Dedi.

Tüketerek değil, Üreterek kazanacağız diyen Sayar;

– Amasya Şeker Fabrikasının zarar etmesi inanılır gibi değil. 750 bin ton pancar işleyip 90 bin ton şeker üretebilen bir tesis. Üstelik geriye kalan tüm atıklarının da bir şekilde kullanılabildiği sıfır atıklı bir tesis. Bu güne kadar yanlış izlenen politikalar nedeniyle zarar ettirilmiş. Bölgede pancar üretimi oldukça azalmış durumda. Böyle olunca 300 bin ton pancar Konya’dan geldi. Pancarı gübresi üretimi ve nakliyesi dahil bu para bölgemizden çıkarak Konya’ya kaydı. Oysa düzgün şekilde çalışılabilse bölge çiftçisine kalırdı. Dedi.

Bugün halen pancarın bölgede eski haline gelebilmesi hatta daha iyi durumda olması için bir engel olmadığını belirten Sayar:

– Amasya Pancar Kooperatifi toparlanabilir bir potansiyele sahip. Bu işin yöntemi de belli. Çalma çaldırma, yeme yedirme. Eğer bunlar sağlanırsa ve doğru işler yapılırsa Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi yeniden bölgenin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olacaktır. Dedi.

Share
17 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?