logo

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan Adayı Mustafa Saatcı: “Vezirköprü’de pancar hedefi 160 bin ton”

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan Adayı  Mustafa Saatcı: “Vezirköprü’de pancar  hedefi 160 bin ton”

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi seçimi yaklaşırken adaylardan biri olan Mustafa Saatcı geçtiğimiz hafta gazetemizi ziyaret etti.

Uzun zamandır seçim yapılmasını herkesle beraber beklediklerini ancak pandemi nedeniyle geciken seçim kararının kendilerine de zarar verdiğini ifade eden Mustafa Saatcı:

Önümüzdeki Kurban Bayramından hemen sonra ya Temmuz ayının sonunda ya da Ağustos ayının ilk haftasında seçim yapılacak. Dedi.
Yönetim anlayışı olarak yaptıklarının seçimi kazanmaları halinde devam edeceğini söyleyen Saatcı:

Biz çiftçinin emeğinin karşılığını verenlerdeniz. Etil alkol fabrikası sayesinde hem kooperatifimiz hem de ülke ekonomisi kazandı. A Şeker kotasını 80 bin tona çıkardık. Coğrafi bilgi ve takip programı kurduk. Yaş küspe avans sistemini yeniden hayata geçirdik. Dedi.
Vezirköprü’de görev yaptığını hatırlatan Mustafa Saatcı, bölgeyi de iyi bildiğini söyledi. Yağcı ve Adatepe kantarlarında elektrikli boşaltım sistemini hayata geçireceklerini söyleyen Saatcı:

Adatepe’de analizli bir kantar kuracağız. Biz geldiğimizde 20 bin ton civarına kadar düşmüş olan Vezirköprü’deki pancar üretimini 83 bin 500 tona çıkardık. Hedefimiz önümüzdeki yıl 110 bin ton. İlçedeki sulama rayına oturduğunda Vezirköprü’den 160 bin ton pancar üretimi hedefliyoruz. Üreticimize paketli küspe vereceğiz, bunun çalışmasını tamamlıyoruz. Paketleme, Pan-Et’in faaliyete geçireceğiz. İyileştirme yapılacak yerlerimizden biri de Vezirköprü olacak. Dedi.

Share
22 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?