logo

Amasya Şeker Etil Alkol Üretimine Başladı

Amasya Şeker Etil Alkol  Üretimine Başladı

Corona virüsünün etkili olmasıyla birlikte çeşitli dezenfektanlara olan ihtiyaca Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı, “Etil Alkol’den imal edilen dezenfektan ve türevlerine olan talebin artması nedeni ile Amasya Şeker Etil Alkol Fabrikasının üretimini katlayarak Türkiye’nin hizmetine sunduk.” dedi.
Saatçi; “Son dönemlerde tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere Devletimizin diğer kurum ve kuruluşlarının üstün gayretleri neticesi, zamanında ve yerinde alınan önlemler sayesinde her ne kadar diğer dünya ülkeleri kadar Ülkemizi etkilemese de giderek ve artan oranda Ülkemizi tehdit edecek düzeye ulaşmıştır.
Artan tehdit, beraberinde Covid-19 virüsü ile mücadele ve müdahalede kullanılacak Etil Alkol den imal edilen dezenfektan ve türevlerine olan talebi de artırmış durumdadır. Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. şu ana kadar Etil Alkol den imal edilen dezenfektan ve türevi malzemeleri için kendisine gelen tüm Yurt içi talebi herhangi bir firmaya tekel oluşturmayacak sayıda ve miktarda Türkiye de yerleşik firmaların kullanımına sunmuştur. Her zaman ve her şart altında Türkiye’nin hizmetinde olan Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. 9 Mart 2020’de almış olduğu kararla elindeki ve bulacağı her gram melası Etil Alkol üretimine çevirmek suretiyle Ülkemiz Etil Alkol ihtiyacını giderme görevini de üstlenmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” dedi.

Share
355 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?