logo

Amatör takımların çalıştırıcısı Emir Akyüz oldu. U-17 maçları bu hafta başlıyor.. Amatör Gençler Samsun Amatör Liginde 2018-2019 futbol sezonu start alıyor.

Amatör takımların çalıştırıcısı Emir Akyüz oldu. U-17 maçları bu hafta başlıyor.. Amatör Gençler Samsun Amatör Liginde  2018-2019 futbol sezonu start alıyor.

Samsun Amatör U-17 ve U-15 ligi futbol karşılaşmaları için kura çekimleri 20 Temmuz’da yapıldı. Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda gerçekleşen kura çekimine Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, Samsun ASKF Başkanı Şener Aydın, Samsun TFF Bölge Müdürü İbrahim Güven, Samsun TÜFAD Başkanı Hakkı Bayrak, Samsun İl Hakem Kurulu Başkanı Faruk Sertakan, Samsun Futbol İl Temsilcisi Hasan Özbulut ve kulüp yöneticileri katıldı. Çekilen kura sonucunda 2018-2019 futbol sezonunda U-15 ve U-17 ligleri grupları belirlendi. Kuralarda U-15 liginde 34 takım, U-17 liginde 30 takım yer aldı. U-15 ligi 5 grupta takıma ayrılırken, Vezirköprü Belediyespor’un da katıldığı U-17 liginde 2’si 8, 2’si 7 takımlı olarak belirlendi. Vezirköprü Belediyespor U-17 liginde D grubunda yer aldı. Rakiplerimiz ise; Atakum Belediyespor, Canik Belediyespor, Kara Samsun Yıldırım, Atakentspor, Havza Belediyespor, Çatalarmut Anadolu Gençlik. Gruplarda maçlar 18-19 Ağustos tarihlerinde başlayacak. Fikstür bu hafta belirlenecek. Altyapı Emir Akyüz’e emanet.. Vezirköprü Belediyespor’da yeni yönetimin görevi devralmasıyla beraber altyapının başına genç çalıştırıcı Emir Akyüz getirildi. Yöneti-min Emir Akyüz’ün genç takımların başına getirmesiy-le beraber U-17 ligine katılacağımız açıklaması yapıldı. Gençlere yatırım yapmak amacıyla alt yapıya destek verileceğini söyleyen yeni yönetim gençlerin idmanlarına da katılarak destek verdi. U-17 Genç takımının 27 kişilik kadrosuyla yaklaşık 1 aydır antrenmanlara devam ettiği öğrenildi. Uzun zamandır karşılık beklemeksizin futbolcu yetiştirmeye gayret eden Akyüz’ün, bu yıl da gençler için elinden geleni yapacağına inanıyor başarılar diliyoruz.

Share
906 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?