logo

Ambulans helikopterin inmesine müsaade etmeyen tarla sahibi N.Ş.“CAHİLLİK Ettim”

Ambulans helikopterin inmesine  müsaade etmeyen tarla sahibi N.Ş.“CAHİLLİK Ettim”

İlçemize yaklaşık 32 kilometre uzaklıkta bulunan Altınkaya Mahallesi’nde kalp hastası bir vatandaş için mahalle muhtarı Yahya Yılmaz 112 Acil Servisi arayarak helikopter ambulans istedi.
Bunun üzerine bölgeye gönderilen helikopter mahallede bulunan tarlaya inmek isterken tarla sahiplerinden N.Ş. tarafından ekili araziye zarar vereceği endişesiyle inişe müsaade edilmedi.
Tarla üzerinde birkaç tur atan ambulans helikopter tarla sahiplerince engellenerek indirilmedi. Bunun üzerine helikopter yeniden Samsun’a döndü.
Olayın ardından helikopter ambulansı kendisinin çağırdığını ifade eden muhtar Yahya Yılmaz; “Mahallede helikopter ambulansın inebileceği tek nokta orasıydı. Oluşacak zararı da ben karşılayacaktım. Ancak dinlemediler ve helikopterin inmesine müsaade etmediler.
Bunun üzerine kara ambulansı baraj bölgesine geldi ve hastamızı kayıkla karşıya geçirilerek Vezirköprü Devlet Hastanesi’ne kaldırdık.” Dedi.

Helikopter Pisti Yaptıracağım
Olaydan duyduğu üzüntüyü de gazetemize paylaşan muhtar Yılmaz; “Bu tür durumlar için mahallemize bir helikopter pisti yaptırmak için elimden geleni yapacağım.” Şeklinde konuştu.
Yasağın olduğu günde sokağa çıkarak bu durumun yaşanmasına neden olan tarla sahiplerini de Kaymakamlık ve Jandarma’ya bildireceğini ifade etti.
Valilik’ten Açıklama
Olayın ardından konuyla ilgili olarak Samsun Valiliği’nce yazılı bir basın açıklması yayınlandı.
Yapılan yazılı açıklamada; “Vezirköprü İlçemizde 02.05.2020 Cumartesi günü 112 Helikopter Ambulansının rahatsızlığı bulunan vatandaşımızı almak için tarlaya inmesine izin vermeyen şahısla ilgili Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açılmış ve gözaltı kararı verilmiş olup adli tahkikat devam etmektedir.
Ayrıca 112 Helikopter Ambulansının inmesine izin vermeyen şahsa idari yönden 3.180 TL idari para cezası uygulanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.
N.Ş.: Cahillik Ettim
Olayın ardından yaşananları anlatan N.Ş.; “Evimden çıkarak oraya vardım. Orada bir toplantı var. Baktım ambulans helikopter geliyor ve mahsuller sallanıyor. Pilot burası ekili alan mesuliyet kabul ediyor musun diye sordu. Bende o anki can havliyle hayır gelme ne olursun. Burası bizim ekmeğimiz, kökünden koparırsın dedim. Hastadan benim haberim yoktu. Ben Cemil amcanın hasta olduğunu bilsem kolundan tutar kendim götürürdüm. Gözaltına aldım, bir gece nezarette kaldım. Ben şu anda mağdur durumdayım.” Dedi.
Olayın ardından Vezirköprü İlçe Jandarma Komutanlığınca gözaltına alınarak ifadesi alınan N.Ş.; “Bir cahillik ettim.” İfadelerine yer verdi.

Share
102 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?