logo

Ankara’da ekonomiyi bombalayan olayları yaratanları alkışlayanlar ve ağlayanlar anormalliği ve bir toplantının etkilerinden sonra… Halka Açık Şirket mi? 25 Şubat 2001 Pazar

Ankara’da ekonomiyi bombalayan olayları  yaratanları alkışlayanlar ve ağlayanlar  anormalliği ve bir toplantının etkilerinden sonra… Halka Açık Şirket mi? 25 Şubat 2001 Pazar

Belediyenin Atatürk İş Merkezi’nde yapılan toplantısında Başkan Binici’nin ileri sürdüğü konular, çeşitli yönleriyle tartışılırken; son ekonomiyi kökten sarsan olaylar tüm Türkiye’ye olduğu gibi Vezirköprü’ye de bomba gibi düştü.
Ancak Ankara’da kafalarıyla değil hisleriyle hareket etmekten başka marifetleri(!) olmayanların neden oldukları olay Türkiye’de tepki ile karşılanırken, meclis gruplarında; alkışlanması, onları geçmek isteyenlerin gösteriş ağlamaları, “gelecek seçimde listede, seçilebilir yer isterim” in ifadesi olarak yorumlandı. Oysa skandal olayın tartışılması bekleniyordu, milletvekillerinden…
Başkanım:
-Zenginler, paranın üstüne yatmasın. Bir şirket kurup hem üretici olsunlar, hem de işsiz insanlara iş sahası açsınlar! Sözü dikkatleri üzerine çeken unsur olmuştu.
Ancak doların fırlaması, gecelik faizin 7500’e çıkması, acaba yatırım düşünenleri olumsuz etkileyebilir mi? VATANDAŞ’a gelenlerle bu konuda sohbet ediyoruz.
-İlçenin iyi bir üretime yönelik fizibilite değerlendirmesi yapılmalı diyenler;
-Şirketin iyi bir idare, sağlam, güvenilir elde olmasını isteyenler;
-Düzgün entegre bir mezbaha, ruhsatlı bir hayvan pazarı olmasını öne sürenler;
-Mandıra iyi bir işletmeyle kârlı olabilir.
-Daha geniş bir işletme ve katılımla çimento fabrikası yapılabilir. Kayseri’deki hemşehrimiz Erdal Çınar’da bu konuda fikren yardımcı olabilir. Öneriler çok.
Ekonomik krizde on-onbeş gün içinde rayına oturabilir. (VETE)

Tütünden Vezirköprü’de 25 bin kişi ekmek yiyor…
Tütün Piyasasının Açılması Bekleniyor
Ekicilerin onlara bağlı (esnafın) dört gözle beklediği Tütün piyasasının Pazartesi günü açılması bekleniyor.
Bu arada Bayram Haftası olarak denk paralarının dağıtımı da beklentiler arasında…
2 milyon 115 bin denk tütün üretilen Vezirköprü’de 45 köyde ekimi yapılıyor.
4-5 bin ekicinin olduğu ilçemizde yaklaşık 25 bin insanın tütünden ekmek yediği belirtiliyor. Kırk beş köyü tek tek dolaşan eksperler 35 köyde ambarlama yapıyorlar.
Tuvalette Kalbi Durdu
Vezirköprü’nün Yurtdağı köyünden ellibeş yaşlarında Mehmet Çınar, demircilerde işini bitirdikten sonra oradaki tuvalete girdi.
Uzun zaman çıkmadığını görenler, zorla kapıyı açıp içeri girdiklerinde, Mehmet’in ölüsü ile karşılaştılar. Durumu polise bildirdiler.
Hastanede otopsi yapılan Yurtdağ’lı Bilal’in oğlu olan Mehmet’in, kalpten öldüğü anlaşıldı. Cenaze Yurtdağı’na götürülüp defnedildi.
Güreş Milli Takımında Bir Vezirköprülü
Vezirköprü’nün şirin bir köyü var: Beşpınar…
Bu köyümüzden, sadece Vezirköprü’müzün değil, Türkiye’mizin de yüzünü güldüren milli güreşçilerimiz yetişir.
Erol Fidan bunlardan biri, her Vezirköprü’ye gelişinde VATANDAŞ’ı ziyaret eder. Efendiden, kibar bir genç…
Belediyenin halk toplantısından izlenimler…
Vezirköprü’yü Perişan Eden (Sit) Sorununa Çare Getirilmelidir
Kalabalıkta çok kişi konuştu. İsimlerini bildiklerimizden saptayabildiklerimiz….
Mehmet Keleş (Şarbon)
-Tek kişi traktörle gelmemeli… 8-10 kişi bir olup gelirse, şehirde izdiham olmaz.
Mehmet İlhan
-Başkan esnafa ceza uygulamamıştır, rahatsız etmemiştir. Sorunumuz sadece traktör ve minibüs değildir. Yeni yollar, çaylara istinat duvarları ile yeni yerler kazanmalıyız.
Aras Kargo Vezirköprü’yü Sevdi
Daha önce açılan, bir süre sonra kapanan Aras Kargo’nun ilçemizi sevdiği, yeniden Taşkale Mh. Gençlik Cd. Mete Alaftan’ın yönetiminde açıldığı öğrenildi.
Konuyla ilgili olarak Mete Alaftan:
-Bize verilen malları kapıdan kapıya teslim ediyoruz. İşi olanların 647 47 17 – 647 47 18 telefonlarımızı aradıklarında, müşterilerimizin derhal emrindeyiz.
Alaftan bir sorumuz üzerine de yurtdışına servisimiz var. Geçtiğimiz ay Avustralya’ya mal gönderdik. Dedi.

Share
38 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?