logo

Ankara&Vezirköprü Platformu bu yılda Ankara’da eğitim gören Vezirköprülü 35 Öğrencinin Burs Almasını Sağladı

Ankara&Vezirköprü Platformu bu yılda Ankara’da eğitim gören Vezirköprülü 35 Öğrencinin  Burs Almasını Sağladı

Ankara’da faaliyet gösteren ve Vezirköprülülerden oluşan Ankara & Vezirköprü Platformu tarafından Ankara’da eğitim gören Vezirköprülü 35 öğrenciye burs imkanı sağladı.
Konuyla ilgili olarak Ankara& Vezirköprü Platformu Başkanı Murat Gülşen yaptığı açıklamada; “Ankara & Vezirköprü Platformu olarak 6. düzenlediğimiz burs programı ile 2020-2021 eğitim öğretim yılında da Ankara’da çeşitli üniversitelerde eğitim gören Vezirköprü’lü 35 öğrencimizin 9 ay boyunca (eylül ve mayıs ayları arasında) burs alması sağlanmıştır.” Dedi.
Gülşen; “Bu vesileyle öğrencilerimizin burs veren hemşehrilerimize, dostlarımıza, burs almalarını sağlayan bürokratlarımıza ve bu çalışmanın başarılı bir şekilde koordinesini sağlayan platform yönetimimize ayrı ayrı teşekkür ederim.” Şeklinde konuştu.
Ankara & Vezirköprü Platformu Başkanı Murat Gülşen; “Platform yönetimi olarak 2020 yılı Eylül ayında oluşturduğumuz komisyon marifetiyle burs alacak 35 öğrenci belirlenmiş bu öğrencilerden 25’i Ankara’da yaşayan hemşehrilerimiz ve dostlarımız, Vezirköprü’den öğretmenlerimiz tarafından aylık 150 Türk Lirası olarak 9 ay boyunca burs almışlardır.
10 öğrencimizde, hemşehrimiz Vakıflar Genel Müdürü Burhan ERSOY bey tarafından sağlanan burs ile aylık 9 ay boyunca 175 Türk Lirası burs almıştır. İmkânlar ölçüsünde bu çalışmalarımızı devam ettireceğiz.
Bundan beş altı yıl önce burs imkânı sağladığımız öğrencilerimizden mezun olup işe başlayanların burs veriyor olmasından dolayı da ayrıca mutluyuz ve umutluyuz.” dedi.

Share
20 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?