logo

Arazi toplulaştırma işinde ikilik çıktı: Adatepe ikiye bölündü..

Arazi toplulaştırma işinde ikilik çıktı: Adatepe ikiye bölündü..

İlçemizde uygulanacak olan 29 köyün arazi toplulaştırması işlemi başlangıcı olan Adatepe Mahallesi’nde bazı vatandaşların tepkisiyle karşılaştı.

Samsun DSİ Bölge Müdürlüğü ekiplerinin Adatepe Mahallesi’ndeki bilgilendirme toplantısı öncesi bir araya gelen bazı vatandaşlar arazi toplulaştırma çalışmasını istemediklerini belirterek yetkililerin konuşmasına fırsat vermediler.

Arazi toplulaştırma için daha önce de çalışma yapıldığı, 3 aşamalı olarak yapılacak toplantılardan ikincisinde böyle bir karşı çıkış yaşandığı belirtildi.
Arazi toplulaştırmaya itiraz eden vatandaşlar:

Daha önce bize yol kenarlarına, arsalara ve köy içine dokunulmayacağı söylenmişti. Ancak her yeri işin içine katmışlar. Köy içindeki kullanılmayan yerleri de arsa olarak işin içine katmışlar. Dediler.
Vatandaş ikiye bölündü
Adatepe Mahallesi’nde arazi toplulaştırmayı istemeyen vatandaşlar olduğu kadar, isteyen vatandaşların da olduğu öğrenildi.
Kendisiyle görüştüğümüz bazı Adatepeli vatandaşlar, itiraz edenlerin konuyu tam olarak anlamadıklarını ifade ederek:

Göletlerden sonra Adatepe’ye gelen en iyi olay arazi toplulaştırmasıdır. Bir araya gelen tarlaların hem ekimi, biçimi kolay olacak; hem de etrafından yol geçecek olan tarlaların kıymeti artacaktır. Yetkililerin anlatmasına imkan verilse olay anlaşılır. Dediler.
Pazartesi günü Samsun’a giderek DSİ yetkilileriyle görüştüğü öğrenilen Adatepe Muhtarı Cemil Akbaş ve heyetinin Salı günü de Vezirköprü Kaymakamı ile görüştüğü öğrenildi. Edinilen bilgiye göre; DSİ yetkilileri önümüzdeki günlerde yeninde Adatepe’ye gelerek vatandaşa bilgi verecekler.

Share
47 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?