logo

Arazi toplulaştırması davasında Tutuklu Şahıslar Serbest Bırakıldı

Arazi toplulaştırması davasında Tutuklu Şahıslar  Serbest Bırakıldı

Yaklaşık iki ay önce Adatepe Mahallesi’nde arazi toplulaştırma davası sonucunda gözaltına alınan 21 kişiden 6’sı tutuklanmış ve cezaevine gönderilmişti. Cuma günü görülen dava sonucunda tutuklanan 6 kişinin tamamı serbest bırakıldı.

İlçemizin Adatepe Mahallesi’nde yaklaşık iki ay önce Arazi Toplulaştırması çalışması yapılmak istenmiş, ancak mahalleliler duruma tepki göstererek izin vermemişlerdi.

Bunun üzerine mahalleliler tarafından duruma tepki gösterilmiş ve vatandaşlar önce Kaymakamlık binası önünde daha sonra da toplu halde yürüyüşe geçerek Vezirköprü Belediye binası önünde eylem yapmışlardı.
Yapılan eylemde mahalle sakinleri karşılarında kendilerine durumu açıklayacak bir yetkili bulamayınca öfkelenerek Vezirköprü Belediyesi binasını taşlamışlardı.

Konuyla ilgili olarak Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılarak olaylarla ilgisi olduğu belirlenen önce 8 ardından da 13 kişi olmak üzere toplam 21 kişi gözaltına alınarak hakim karşısına çıkmış ve bunlardan 6’sı tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.
Geçtiğimiz Cuma günü Vezirköprü 2.Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava neticesinde tutuklananlardan 1’i daha önce diğer 5 kişi ise yapılan duruşma sonucunda tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.

Share
37 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?