logo

Arıtmada testler başladı!..

Arıtmada testler başladı!..

Vezirköprü’de inşaat bitti, içme suyu testleri başladı. 25 Mahallenin içme suyu sorununu çözecek olan İçme Suyu arıtma tesisinde test çalışmaları başladı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Vezirköprü ilçesinde yapılan 12 milyon TL yatırım bedelli İçme Suyu Arıtma Tesisi hizmete açılıyor. İnşaatı bitirilen tesiste, içme suyu testlerine başlandı.
Samsun Büyükşehir Belediyesi, Vezirköprü’de sıkıntısı çekilen içme suyu sorununda 19 mahallenin ihtiyacını karşılayacak İçme Suyu Arıtma Tesisi inşaatını tamamlandı. Kısa sürede inşaatı bitirilen tesiste performans testlerinin başladığı ifade edildi.
19 MAHALLENİN SU İHTİYACI KARŞILANACAK
Saniyede 105 litre su temin edecek tesis ile Abdulgani, Atatürk, Bahçelievler, Çanaklı, Çayırbaşı, Cumhuriyet, Değirmenbaşı, Esentepe, Fazıl Ahmet Paşa, Hıdırlık, Kuruçay, Mehmet Paşa, Nalbantlı, Ortacami, Tabakhane, Taşkale, Tikenli, Yenimahalle ve Yeşilada mahallelerindeki su ihtiyacı karşılanacak. Performans testlerinin bitirilmesinin ardından hizmete açılacak tesis ile Vezirköprü’de çekilen su sorununa neşter vurulmuş olacak.
Artık bulanık su olmayacak!..
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “İnşaatı tamamlanan ve şu anda testleri devam eden Vezirköprü İçme Suyu Arıtma Tesisimiz de söz verdiğimiz yatırımlardan biriydi. Artık Vezirköprülü hemşerilerim yazın su yetersizliğinden kaynaklanan sıkıntı ve her yağmur sonrası karşılaşılan su bulanıklığından kurtulmuş olacak” ifadelerini kullandı.
Bin 700 metrekare alana kurulu tesisin 12 milyon yatırım bedelli olduğunu belirten Başkan Demir, içerisinde tesise giriş ayaklı depo, ön klorlama ve kimyasal odası, lamelli çöktürme tankı, çok katmanlı filtrasyon tankı, son klorlama ve temiz su deposu, otomasyon ve scada odası, idari oda, laboratuvar, klor odası, blower odası ile manevra odası ve pompa odasının yer aldığını da sözlerine ekledi.

Share
46 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?