logo

Aşılamada Vezirköprü ne durumda?

Aşılamada Vezirköprü ne durumda?

Tüm dünyayla birlikte Türkiye’yi ve ilçemizi de etki altına alan COVİD-19 pandemisi için Çin’den getirilen aşıların aşılama çalışmaları sürüyor.

İlçemizde 85 yaş ve üzerinde olan vatandaşların aşılama çalışmalarının bitmek üzere olduğu öğrenildi. Bu yaş grubundaki vatandaşların %70’inin birinci aşılanmasının tamamlandığı öğrenildi. Geride kalan %30’luk kesimde aşılamanın zorunlu olmadığı için yaptırmayanlar ile son 6 ay içerisinde covid geçirenlerin bulunduğu belirtiliyor.

Aşılama çalışmalarında 75 yaş ve üzeri vatandaşların aşılama çalışmalarında da yol alındığı ve bu yaş grubundaki vatandaşların %50’sinin aşılanmasının tamamlandığı öğrenildi.

Aşı zamanı gelen vatandaşların 182 nolu telefondan, aile hekimlerinden ya da hastaneden randevu alabilecekleri kaydedildi.

                               İkinci aşılar..

Aşılamanın etkili olması için ikinci doz aşının mutlaka yapılması gerektiğini belirten yetkililer, ilk aşıyı yaptıran vatandaşların ikinci aşılama için e-nabız ya da HES uygulamasından aşı günlerini takip etmeleri gerektiği yönünde uyarı yapılıyor.

Share
54 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?