logo

Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak için Samsun’a gelişinin 81.yılı… 19 Mayıs Görkemli Törenlerle Kutlandı 21 Mayıs 2000 Pazar

Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak için Samsun’a gelişinin 81.yılı… 19 Mayıs Görkemli Törenlerle Kutlandı 21 Mayıs 2000  Pazar

Mustafa Kemal’in vatanı kurtarmak ve Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak için Samsun’a gelişinin 81.yılı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de görkemli törenlerle kutlandı.
Tören sabah Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başladı. İstiklâl Marşı ve saygı duruşundan sonra, kutlamalar için şehir stadına gidildi.
Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı törene katılanların bayramını kutladı. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakam Cinbir yaptı. Müzik Öğretmeni İncilay Zeren yönetiminde Cumhuriyet Marşı’nın söylenmesinden sonra, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Ödül dağıtımının ardından Ata’nın Gençliğe Hutbesi, Gençliğin Ata’ya cevabının okunmasından sonra, tüm öğrenciler Gençlik Marşı’nı okudular.
Resmi geçitten sonra öğrencilerin sunduğu spor gösterileri ilgiyle izlendi. Ayrıca Akçaabat Folklor Ekibi Halkoyunları gösterisini sundu.
Akşamda Yüzüncü Yıl Tören Alanında TSM Sanatçısı Müşerref Akay ve THM Sanatçısı Nuray Hafiftaş tarafından verilen konser beğeniyle izlendi.

Rusya’dan gelecek gazın boruları döşeniyor…
Samsun Doğalgaza Hazırlanıyor
Samsun doludizgin doğalgaz hazırlığı içinde… Samsun’da bir konuşma yapan Samsun Anap Milletvekili Mehmet Çakar:
-Biz 10 Samsun Milletvekili olarak ilimizin problemleriyle birlikte ilgileniyor, iktidarı ile muhalefeti ile birbirimize yardımcı oluyoruz.
Birbirimizden kopukluğumuz yok.
Doğalgazla ilgili bazı söylentilere rağmen, 2001 yılı içerisinde doğalgaz Samsun’a, Çarşamba sınırları içinden intikal etmiş olacak.
Aynı zamanda bölgede doğalgazla çalışan santraller yapılacak. Bunun faydası: Samsun’lu olarak biz öncelikle ucuz elektrik kullanacağız. Kollektif sisteme dahil olmayacağı için, Samsun Bölgesi %30 daha ucuz elektrik kullanacak. Doğalgazla ilgili yeni üretim merkezleri doğacak, bu da bölgemizde iş imkânlarını artıracak.
Almanya’dan Vezirköprü’ye…
Küçük Meltem’e 1250 Mark!…
Uzun süredir baş ağrıları çeken M. K., annesi tarafından doktora götürülür. M.’e ilk muayenesinde sağlık ocağı doktoru tarafından beyninde tümör başlangıcı teşhisi konulur. Eğer tedavi edilmezse, beyninde tümör oluşacağı söylenir, genç anneye…
Gazetemizde daha önceki sayılarımızda yer verdiğimiz M.’in haberini okuyor. Almanya’da VATANDAŞ okurumuz, Süleyman Işık. Kendi imkânları çerçevesinde M.’e yardım etmeye karar verir. Gurbetteki hayırsever VATANDAŞ okuru Süleyman Işık; M.’in tedavisinde kullanılmak üzere annesine 1250 DM gönderir.
Süleyman Işık’ın gönderdiği yardım gazetemiz Yayın Danışmanı Necdet Şenel tarafından, M.’in annesi R. K.’e teslim edilir. Genç anne; Süleyman Işık’a ve Necdet Şenel’e teşekkür eder…
Bu duyarlı okurumuza biz de teşekkür ediyor ve küçük M.’in bir an önce sağlığına kavuşmasını bekliyoruz.
Adnan Menderes Parkı’nda Resim Sergisi Açıldı
17 Mayıs Çarşamba günü Vezirköprü Lisesi tarafından 19 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri, öğrencilerin ve resim öğretmeni Behil Kuzubaş’ın hazırlamış olduğu resim sergisi Adnan Menderes Parkı’nda Kaymakam Cinbir tarafından açıldı.
Göl Festivali 15-16 Temmuz’da
İlçemiz Göl Beldesinde düzenlenen Yayla Festivali 15-16 Temmuz Cumartesi – Pazar günü Kunduz Ormanları Yaylası’nda yapılacak.
Konu ile ilgili bilgi veren Göl Beldesi Belediye Başkanı Ahmet Avcı:
-Bu yıl festivalimiz Kaymakamımız Şevket Cinbir’in başkanlığında Kunduz Yaylası’nda yapılacak. Bu yıl yağlı güreşlerin yanı sıra çeşitli etkinlikler de düzenlenecek.
Samsun Eski Milletvekili ve Belediye Başkanı Ulusoy Öldü
Samsun DP eski (1957-1960) milletvekillerinden ve (1953-1957) Samsun Belediye Başkanlığı yapan M. Nüshet Ulusoy, geçtiğimiz hafta Ankara’da öldü.
Ulusoy’un cenazesi Samsun’a getirilerek toprağa verildi.

Share
285 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?