logo

Atıklar Doğaya Geri Kazandırılacak

Atıklar Doğaya Geri Kazandırılacak

Vezirköprü Belediyesi tarafından yapılacak olan çalışmalar kapsamında çevreci belediyecilik anlayışı ile daha fazla atık doğadan kurtarılarak geri kazandırılacak.
Vezirköprü Belediyesi Çevre Mühendisi Özlem Kaşçı ile yaptığımız röportajın devamında ise yine Vezirköprü’yü ilgilendiren güzel konulara değindi Vezirköprü Belediyesi Çevre Mühendisi Özlem Kaşçı.
Vezirköprü Belediyesi olarak atıkların geri kazandırılması için çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Kaşçı; “Vezirköprü Belediyesi tarafından ilerleyen süreçte özellikle tekstil ürünleri imalatı yapılan fabrikaların bulunduğu alanlara giysi ve tekstil atıklarının toplanması amacıyla ilk etapta yaklaşık 30 kadar konteynır konulacak.
Bu kapsamda cadde ve sokaklara yine evsel atıklar için gri, geri kazanılabilir atıklar için ise mavi konteynırlar oluşturularak konumlandırılacak ve proje öncelikle belirlenecek olan pilot bölgelerde uygulanacak. Proje kapsamında o bölgede bulunan vatandaşlara konuyla ilgili olarak eğitimler verilecek.” Dedi.
Konteynırların kullanımından da bahseden Vezirköprü Belediyesi Çevre Mühendisi Özlem Kaşçı; “Gri konteynırlara geri dönüşümü olmayan; Organik (evsel) katı atıklar, ıslak mendil, peçete, kürdan, sakız, porselen tabak, sigara izmariti, süprüntü atıklar, park bahçe atıkları, hayvansal atıklar, üzerine yemek artığı vb. bulaşmış olan atıklar atılacak.
Mavi konteynırlara ise geri dönüşümü olabilen; Kâğıt, plastik, cam, metal ve geri dönüşüme müsait olan ürünler atılacak.” İfadelerine yer verdi.

Share
10 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?