logo

Avrupa’da 3. oldu Dünyaya kafa tutacak

Avrupa’da 3. oldu Dünyaya  kafa tutacak

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen Dünya Yıldızlar Serbest Güreş Şampiyonasında 92 kg’da mücadele ederek hem ilçemizi hem de ülkemizi temsil eden ve aynı zamanda da ilçemizin yetiştirdiği sporculardan da biri olan Oktay Demir Dünya Yıldızlar Serbest Güreş Şampiyonasında 92 kg’da 3.olarak ülkemizi gururlandırdı.
Dünya Yıldızlar Serbest Güreş Şampiyonasında 92 kg’da Avrupa üçüncülüğünü elde eden Demir, erkekler 92 kg.’da İsrail’li rakibi Maik Haimov’la karşılaştı.
Rakibi karşısında üstün bir performans sergileyerek 80 puan gibi bir fark atan milli sporcu Demir, dünya üçüncüsü olarak madalyayı ülkemize kazandırdı.
Ülkemize geldiğinde ayağının tozuyla Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’i de makamında ziyaret eden Demir’i karşılayan Edis, “Bulgaristan Sofya’da dünya 3.sü olarak hem ülkemizi hem de ilçemizi başarıyla temsil eden milli sporcumuz Oktay Demir’i tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.” Dedi.
Demir’in ziyareti nedeniyle de memnuniyetini dile getiren Başkan Edis; “Bu tür gururlar ülkemizi olduğu gibi ilçemizi de memnun eden bir durum. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” Şeklinde konuştu.

Share
162 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?