logo

Ayvalı okul kapanma kararına itiraz ediyor..

Ayvalı okul kapanma  kararına itiraz ediyor..

ezirköprü’de Ayvalı ile birlikte 5 okul daha kapandı.

Öğrenci azlığı nedeniyle kapatılan okullarda sıkıntı olmazken Ayvalı sakinleri okullarının kapatılmasına karşı çıktılar.
88 yılından bu güne hizmet verdiği öğrenilen Ayvalı İlkokulu 5’i anasınıfı olmak üzere 21 öğrencisiyle eğitime devam ediyordu.
Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin incelemeleri doğrultusunda hazırlanan raporla kapatılma kararı çıkan okulun malzemelerini almak üzere gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Arslan ve Okul Müdürü Emin Öztürk Ayvalı halkının tepkisiyle karşılaştı.
Vatandaşlar okullarının kapatılmasını istemediklerini taşımalı sisteme dönülmesini de onaylamadıklarını belirttiler.
Yıllardır aynı şekilde duran binanın bu güne kadar hiçbir sıkıntı yaşatmadığını belirten ayvalı sakinleri taşımalı sistemde çocukların okul giriş ve çıkışlarında uzun süre beklemek zorunda kaldıklarını bu yüzden özellikle küçük yaştaki çocukların mağduriyet yaşadıklarını kaydeden
Ayvalı Mahallesi sakinleri:
-O çatlak 8 senedir var. Bugün kapatmak nerden çıktı. Taşımalı servis saat yedide çocukları oraya bırakıyor 8’e kadar çocuklar bekliyor.
İbrahim Arslan:
-Onu şikayet edin. Biz 1500 ilkokul öğrencisi taşıyoruz. Bana hiç böyle şikayet gelmedi.
Ayvalı sakinleri:
-Neden tadilat yapmak yerine kapatmayı tercih ediyorsunuz? İzin verin biz kendimiz yapalım tadilatını.
Görüşmeleri sonuçsuz kalınca malzemeler şimdilik okulda kalarak olay kapandı. Okulun anahtarı ise köyün imamına teslim edildi.

Share
565 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?