logo

Bafra’da fazla olan doktor Vezirköprü’ye neden gönderilmiyor?

Bafra’da fazla olan doktor Vezirköprü’ye neden  gönderilmiyor?

Vezirköprü’de uzman doktor açığı sürerken Bafra’da 4 poliklinik olduğu halde 5. göz doktorunun atanması şaşkınlık yarattı. Durumu öğrenen vatandaşlar soruyor: “Vezirköprü’ye neden doktor yok?”

Vezirköprü’de uzman doktor açığı devam ediyor.
Daha önce ataması beklenen ancak yapılmayan uzman doktorlardan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Kardiyoloji, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Nöroloji, Üroloji alanlarından sadece Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında doktor ataması yapılmıştı.
Diğer branşlar ise boş kaldı. Atama yapılmayan branşlardaki eksiklikler Samsun’dan yapılan haftalık ya da günlük doktor göndermeleriyle çözülmeye/giderilmeye çalışılıyor.
Bu branşlardan biri olan Göz Hastalıkları bölümü için de Samsun’dan hatta Bafra’dan doktor geliş gidişi devam ediyor.
Edinilen bilgiye göre; Bafra’da 4 poliklinik olmasına rağmen kurum içi atamalarda 5. doktor ataması yapıldı. Bu durumda Bafra’da polikliniklerde yer olmayınca doktorların cumartesi günleri de çalışmak için izin istedikleri bakmak zorunda oldukları hasta sayısını dolduramadıkları için çareyi hafta sonu da çalışmakta buldukları iddia ediliyor. 5. doktorun diğer doktorlar ameliyatta ya da izinde olduğu zamanlarda poliklinik yapmaya çalıştığı belirtiliyor.

Bafra’da fazla olan ‘DOKTOR’ Vezirköprü’ye neden gönderilmiyor?
Vezirköprü’de ise, geliş gidiş yaparak giderilmeye çalışılan eksiklik Vezirköprü’nün Samsun’dan nasıl göründüğünün de ispatı olarak karşımıza çıkıyor. Samsun Sağlık İl Müdürlüğü’nün atama yaparken doktor açığını mı yoksa siyasi ağırlığı mı göz önüne aldıkları bilinmiyor. Aynı ilin ilçeleri arasındaki bu farkın sebebi nedir? Yaklaşık 100 bin nüfusuyla uzman doktor bekleyen Vezirköprülülerin akıbeti ne olacak?
Hastalar takip edilmesi gereken durumlarda bir gördükleri doktoru tekrar göremedikleri için tedavilerinin yarıda kaldığından şikayet ederken, gerekli operasyonlar içinse Vezirköprü’den sevk edilmek zorunda kalındığını iddia ediyorlar. Sabahları Vezirköprü’ye gelen doktorların ise uzun yol yüzünden verimli çalışamadıkları da bir başka iddia.

Share
169 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?