logo

Bahçeli, görkemli bir törenle karşılanacak Göl Festivaline 6 Bakan Geliyor 9 Temmuz 2000 Pazar

Bahçeli, görkemli bir törenle karşılanacak Göl Festivaline 6 Bakan Geliyor 9 Temmuz 2000 Pazar

Önümüzde Pazar günü Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli dahil 6 Bakan ve Milletvekilleri Göl Belediyesi Kunduz Yayla Festivali nedeniyle Vezirköprü’ye gelecek.
Yayla Festivali çalışmalarını yerinde incelemek üzere MHP Samsun Milletvekili Vedat Çınaroğlu ilçemize gelerek Kaymakamlık ve çeşitli yerlerde festivalle ilgili çalışmalarda bulundu.
Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli Pazar günü Vezirköprü’de görkemli bir törenle karşılanacak; takiben Kunduz’a festivale gidecek. Pazar gecesi Kunduz Konukevinde kalacak olan Genel Başkan, bakan ve milletvekilleri, Pazartesi günü Kaymakamlığı, Belediyeyi ve siyasi partileri ziyaret edecek.
Göl Belediyesi Festivali 15-16 Temmuz Cumartesi ve Pazar günü sürecek. Devlet Bahçeli 16.7’de festivalde konuşacak.
Orman yangını
İlçemiz ormanlarında, susuz domudaki Karaçay’ın ormanlarında 1 hektar ormanı yandı, yangın Orman İşletmesi, yurttaş işbirliği ile söndürüldü.
Birçok yerde orman yangınına karşı yurttaşlarında duyarlı olduğu belirtildi.
Sarıalan’da da 1 hektar örtü ormanı yandı.

İşletme Müdürü Ahmet Ceylan;
-Biz ormana ateş yakılmaksızın girilmesine müsaade veriyoruz. Bununla ilgili hem orman, hem de İçişleri ve Orman Bakanlıklarının ayrı ayrı tamim geldi. Dedi.
Göl Festivali nedeniyle Kunduz yolunun 15 km.’de asfaltlandı.
Kunduz’daki 5 yıldızlı otel, güzelliğinde olduğu halde, Amasya Bölge Müdürü’nün şahsi kaprisi yüzünden perişan olan Konukevi de 6 Milyar sarfıyla restore edildi.
Vezirköprü’nün Bekledikleri…
1-Kunduz’un turizm yönünde değerlendirilmesi…
2-Gümüşhacıköy-Vezirköprü yol bağlantısının karayolları vasıtasıyla sağlanması (ki bu iki ilçenin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmesini sağlayacağı gibi) aradaki köyleri de yol derdinden kurtarır.
3-Köy kent projesinde Vezirköprü’nün ilk sıralara alınması;
4-Kuruçay köprüsünün yapılarak 30 köyün binlerce insanın ilçe ile bağlantısının sağlanması.
Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu İnşaatı İlerlemiyor
Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu inşaatı nedense ilerlemiyor.
Bu yıl ayrılan 75 Milyardan daha henüz 30 Milyarı harcandı.
Demek ki yüklenici (müteahhit) şimdiye kadar yılın yarısı oldu, ayrılan ilk ödeneğin yarısından az işi zor yapmış. Ayrıca Yüksekokul için, 190 milyarlık ödeneğin daha geleceği bildiriyor.
Yağbasan Köyü’nde Balık Kaçakçıları Görevlilere Ateş Açtı
Yöremizde çevresindeki köylerin büyük bir gelir kaynağı olan Altınkaya Baraj gölündeki ve yumurta aşamasındaki balıkları ağla kökünü kurutacak şekilde kaçak av yapanlar; Kaymakam Şevket Cinbir’in de sıkı takibiyle aman verilmemektedir.
Köyün öğretmeni tarafından (ağınız toplanıyor, ne duruyorsunuz, ne duruyorsunuz!) şeklindeki tahriki üzerine köylüler ateşe başladı.
İnşaat ruhsatları açılması bekleniyor
Belediyelerin Ruhsat İşleri Durduruldu
Belediyelerin (ruhsat verme) işlemlerinin ikinci bir emre kadar durdurulduğu öğrenildi.
Çiçekevlerin Temel Sorunu:
Belediye Başkanı Suat Binici’ye, Çiçekevlerin temelini ne zaman atacaksınız? Diye soruyoruz.
-İnşaat ruhsatları bakanlıktan durduruldu. Açıldığında derhal temel atıp yapımına başlayacağız. Aslında şimdi bireysel olarak inşaat yapmak çok zor. En kolayı kooperatif kanalıyla konut yapıp ev sahibi olmak: Yurttaşları konuta kavuşturmak en büyük arzumuz.

Share
82 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?