Barış Pınarı Harekatı sürüyor… Piyade Onbaşı Onur Yavan Havza’da Son Yolculuğuna Uğurlandı

16 Ekim 2019 - 18:45

Hakkari ili Çukurca üs bölgesinde yürütülen operasyon esnasında düşen yıldırım sonucu şehit olan Piyade Onbaşı Onur Yavan’ı Pazar günü Havza Kevser Camii’nde ikindi namazına müteakip düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Samsun İl Müftüsü Veysel Çakır tarafından dua yapıldı ve helallik alındı. Ardından şehidin naaşı, askerlerin omzunda cadde üzerinde bir süre taşındıktan sonra cenaze aracına konularak Havza Şehir Mezarlığı’na götürüldü.

Burada şehit Piyade Onbaşı Onur Yavan’ın naaşı, okunan Kur’an-ı Kerim eşliğinde toprağa verildi. Defin töreninin ardından 59. Havan ve Topçu Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Aykut Tonbul, şehidin naaşına sarılı bayrağı şehidin babası Dursun Yavan’a öperek teslim etti.
Cenaze töreninin ardından Vali Kaymak, 59. Havan ve Topçu Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Aykut Tonbul, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca ve Samsun Milletvekilleri, şehidin ailesine ve akrabalarına başsağlığı dileklerinde bulunarak, acılarını paylaştı.
Gazetemiz adına şehidimize Allah’tan rahmet dileriz.

  • Adınız ve Soyadınız

  • E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)

  • Yorumunuz

© 2014 Vatandaş ● Bağımsız Siyasi Gazete Tüm Hakları Saklıdır.