logo

Başarılı İtfaiyeci Çoruh Yılın İtfaiyecisi Ödülüne Layık Görüldü

Başarılı İtfaiyeci Çoruh Yılın İtfaiyecisi  Ödülüne Layık Görüldü

İlçemizin tanınmış ve başarılı itfaiye personellerinden Çavuş Alper Çoruh ödüle layık görüldü.

Bir dönem Türkiye’nin birçok yerinde yaşanan orman yangınlarında ülke genelinden birçok itfaiye personeli görev almış ve yangınlara müdahale edilmişti.
Bu kapsamda ilçemizden yangınlara müdahale etmek amacıyla giden isimlerden biri olan Vezirköprü İtfaiye Grup Amirliği çavuşu Alper Çoruh Cuma günü Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Amirliği’nde düzenlenen törenle ödülünü teslim aldı.
İtfaiye Haftası dolayısıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nda Cuma günü düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Nihat Soğuk yaptı.

İtfaiyeciliğin zor bir meslek olduğunu dile getiren, “İtfaiye dairemizde çalışan arkadaşlarımızın haftasını kutluyorum.” Dedi.
Soğuk yaptığı konuşmada; “Bu sene zor zamanlar geçirdik, yangınlarla karşı karşıya kaldık. Devletimiz, belediyelerimiz, özel sektör, gönüllü vatandaşlarımız el birliğiyle buralarda cansiperane çalışarak yangınları söndürdü.
Ekiplerimiz de, hemen yangın bölgelerine giderek çalışmalara destek verdi. Hem o bölgedeki kurumlarımızdan hem de oradaki vatandaşlarımızdan çok büyük bir teşekkür aldık. Güçlü bir itfaiye teşkilatına ve profesyonel bir ekibe sahibiz. Allah hepinizden razı olsun. Tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.
Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram ise, “Bizler ve hemşerilerimiz, Samsun İtfaiyesi’nin gücü, imkânları ve yetenekleriyle gurur duyuyoruz. Gerek fiziki mekânlar gerekse donanım açısından Samsun İtfaiyesi çok iyi noktadadır.
İnşallah daha iyi yerlere gelerek hizmet kalitesini çok daha iyi seviyelere hep birlikte çıkaracağız. Hem bölgemize örnek olacağız hem de Samsun’umuzu Türkiye’de en güzel noktaya getireceğiz. Tüm birimlerle koordinasyonu sıkı tutarsak yaptığımız işe ne kadar sahip çıkarsak başarı da beraberinde gelir.
Yaptığınız işlere baktığımızda ekip ruhunu ve başarıyı açıkça görüyoruz. Vefat eden kahraman itfaiyecilerimize Allah’tan rahmet sizlere de kazası belasız başarı dolu bir hayat diliyorum” ifadelerini kullandı.
Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin ise yaptığı konuşmada, “Müdahale gücü, organizasyon yapısı, olaylar karşısındaki organize olma becerisi ve mesleki becerisi açısından Samsun İtfaiyesi olarak örnek bir teşkilat olduğumuzu düşünüyoruz.” Dedi.
Zengin; “Bu noktada itfaiyemiz teknolojiyi yakından takip ederek modern bir görünüme kavuştu. Sadece Samsun’a değil tüm ülkemizin destek talep ettiği bir il haline geldi. Tekrar itfaiye haftamızı kutluyor, kazasız belasız bir meslek hayatı diliyorum” dedi.
Vezirköprü İtfaiye Grup Amirliği Çavuşu Alper Çoruh, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “2021 itfaiye haftası etkinliklerinde yılın itfaiyecisi olarak kurumumun beni seçmesi gurur verici teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.
Programa Başkanvekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcısı Metin Köksal, Anakent Şirketi Genel Müdürü Fatih Karaçor, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Emin Demir, sendika başkanları, büyükşehir bürokratları ve İtfaiye Daire Başkanlığı personelleri katıldı.

Share
5 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?