logo

Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz 14 Nisan’da Vezirköprü’de 25 Mart 2001 Pazar

Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz 14 Nisan’da Vezirköprü’de 25 Mart 2001  Pazar

Başbakan Yardımcısı ve Anap Genel Başkanı Mesut Yılmaz, 14 Nisan 2001 Cumartesi günü, Samsun Milletvekili Mehmet Çakar’la birlikte Vezirköprü’ye geliyor.
Anap Vezirköprü İlçe Başkanı Baha Kalaycıoğlu’nun verdiği bilgiye göre: Bu iktidar ortağı parti, 8 Nisan’da kongresini yapacak, 14 Nisan’da da Genel Başkanları karşılayacak. Yılmaz Samsun’a uçakla inecek, oradan ilçemize gelecek…

Nevroz’da Orman Bayramı
Vezirköprü’de Nevroz değil orman bayramı kutlandı. İsteyen okulu Belediye Ankara’ya götürecek…
Çadırkent Yerinde Orman Bayramı
21 Mart Çarşamba, Türkiye’nin bazı yerlerinde Nevroz kutlanırken; ilçemizde de Orman İşletmesi üst tarafındaki boş arazide görkemli ağaç bayramı kutlandı.
Bu alandaki 15 dönüm yer, Çadırkent için parsellere ayrılmıştı. Yaklaşık 500 ağaç için çukurlar hazırlanmış, alan şenlik içinde pankartlar bayraklarla süslenmiş, öğrenciler ve protokole dahil zevat tarafından doldurulmuştu.
Töreni Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Nihat Kale sunuyordu.
Saygı duruşu, İstiklâl Marşı’ndan sonra ilk sözü Orman İşletme Müdürü Ahmet Ceylan aldı:
-Çevre ve milletler arası gıda ve tarım teşkilatı tarafından 1971 yılında, 21 Mart Ormancılık günü ilan edilmiştir.
Amaç ormanın korunması, geliştirilmesinde kamuoyunun desteğini sağlamaktır.
Dünyada 13 Milyondan fazla orman yok oluyor. Bu da 21.yüzyılda ormanı, uluslar arası sorun olarak ele alınmasını sağlıyor.
Kabalaşan nüfus dünyaya sığmamakta, bu da ormanları yok etmektedir.
Orman sadece ülkemizin meselesi değil, dünya meselesidir. Bir yerdeki orman yokluğu kuraklığa, başka yerde açlığa neden olmaktadır.
Vezirköprü, Keloğlan’ın Haziran’da çekimini bekliyor…
Ebru Şallı Mehmet Ali’nin Sevgilisi rolündeymiş!
Vezirköprü, Haziran ayında çekilecek 19 bölümlük Keloğlan filmini bekliyor.
28 Ocak 2001 günkü sayımızda ilk defa yayınlanan haberi, VATANDAŞ’ın 42.yılını kutlamaya gelen ilçemiz Kaymakamı Şevket Cinbir vermişti.
Konuyla ilgili olarak TRT’den Sanat Yönetmeni Ertuğrul Selçuk ile Edip Ören ilçemize gelip inceleme yapmışlar, ilçemiz Kaymakamı ile temas kurmuşlardı.
Gazeteler: “Önümüzdeki günlerde en fazla ses getirecek projelerden birine imza atmaya hazırlanan güzel manken Ebru Şallı, ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil ile başrolde oynayacağı “Keloğlan” adlı film için adeta gün sayıyor.
Bir aksilik olmazsa, Haziran ayında Vezirköprü’de çekilmesi beklenen Keloğlan’ın sevgilisi “Cankız”ı canlandıracak Ebru Şallı:
-“Yazın bana tatil yok. Pek çok arkadaşım denizin ve havuzun tadını çıkartırken, ben bu yıl kızgın güneşin altında çalışacağım.” Diyor.
Keloğlan filmi bu yıl alışılanın dışında, değişik bir atmosferde olacak.
Keloğlan’ın ilçemizde çekimi gerçekleşirse, otuzdan fazla devlet sanatçısı Vezirköprü’ye gelecek.
Mehmet Ali Erbil ve Ebru Şallı’nın ilçemize gelişi de medyanın dikkatini toplayacak. Vezirköprü Türkiye’de tanınan bir ilçe haline gelecek.
Keloğlan’ın bazı sahnelerinin de Amasya’da, Hazeranlar Konağı gibi tarihi yerlerde çekileceği bildiriliyor.

Share
43 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?