logo

Başkan BİNİCİ, kapatılan HALK BANKASI için harekete geçti: Vezirköprü Ekibi Salı Günü Ankara’da… 31 Mart 2002 Pazar

Başkan BİNİCİ, kapatılan HALK BANKASI için harekete geçti: Vezirköprü Ekibi Salı Günü Ankara’da… 31 Mart 2002 Pazar

Belediye Başkanı Suat BİNİCİ, kamu kurum ve kuruluşlarının başkanları ile kapanmakta olan Halk Bankası için Belediye’de toplantı yaptı.
Binici’nin başkanlığındaki toplantıda: Baha Kalaycıoğlu (Anap) Hidayet Bektaş (DSP), Necdet Çeltekli (CHP), Osman Muşta vekili (MHP) Hüseyin Fakı (D.YP) vekili, Süleyman Şahin, (SP), Sami Pala (AKP), Sadık Edis (Tic. Odası), Mehmet Pişkinel (Esn. Kef. Bşk.), Ahmet Duran (Zir. Od Bşk.), Ramazan Yanar (Köy ve Mah Muh. Bşk.), Günay Demir (T. Muh. D. Bşk.), Vefai Tek’er (Vatandaş Gazetesi), Hayati Ağca (Özlem Gazetesi) bulundular.
1- Yanlış kararın düzeltilmesi için, gerekli yerlere uyarı faksı çekilmesi; 2- Ankara’ya Salı günü 18 kişilik heyet olarak gidilerek gerekli yerlerle temasa geçilmesi, (Samsun’un tüm milletvekillerinden randevu alındı.
Halk bankası için faks
Tarihi bir geçmişe sahip, Samsun İlinin yüzölçümü bakımından en büyük ilçesi olan ve 139 köyü bulunan, ilçemiz Vezirköprü’de; Şekerbank ve Emlak Bankası Şubelerinin kapatılmasından sonra, şimdi de Halk Bankası Şubesi kapatılmaktadır.
Yüzölçümü, nüfus yoğunluğu ve ticari esnaf sayısı bizden çok az olan komşu ilçelerimizde Halk Bankası Şubeleri kapatılmadığı halde, ‘kapatılma kararında yine ilçemizin seçilmiş olması düşündürücü’ bulunmaktadır.
İlçemizde Halk Bankasından kredi alan ve direk bankacılık işlemlerini Halk Bankası ile yapan Esnaf Kefalet Kooperatifinin 1461 üyesi, 3000 adette esnaf bulunmaktadır.
Küçük esnaf ve sanayicinin fazlalığı ve İlçe ekonomisine getirisi göz önüne alınırsa, kaybın İlçede ekonomik olarak çöküntü yapacağı aşikârdır.
Kâr eden ilçemiz şubesinin bizden esnaf sayısı mevduat sahibi sayısı açısından az ve küçük olan Havza İlçesi şubesi ile birleştirilmesindeki karara anlam veremiyoruz.
İlçe esnafının ve halkının mağduriyetinin göz önüne alınarak bu yanlış kararın düzeltilmesini saygılarımızla arz ederiz.

Vezirköprü kuruluş kazanmakla hiçbir ilerleme göstermediği gibi, elindekileri de kaybediyor…
Halk Bankası’ da Kapatıldı
Emlak Kredi Bankası’ndan sonra Halk Bankası da kapatıldı.
Emlak Bankası zamanında olduğu gibi, Halk Bankası’nın kapatılacağını da yaklaşık bir ay önce (3 Mart 2002) gün ve 2555 no’lu sayımızda yayınlayarak uyarı yapmıştık.
Vezirköprü de Halk Bankası’nda işi olanlar, Havza vilayeti (!) Halk Bankası’nda görecekler bu işlerini…
Vezirköprü, Yüksekokulu 1994’den bu yana kazanamadığı gibi, elindekileri de kaybediyor.
Vezirköprü’ye Ssk Dispanseri Açılamaz Mı?
Yaklaşık beşte biri sigortalı işçisi olan Vezirköprü’de sigortalıların sağlık işleriyle ilgilenecek bir sağlık kuruluşu yok. Bize telefon açan yurttaşlar bu sıkıntıdan yakınmaktadırlar.
İki bin sigortalının bulunduğu Havza’da SSK dispanseri bulunması, oradaki işçilerin sağlık işlerini rahatlıkla görmelerini sağlarken, Vezirköprü’deki beş bin sigortalı işçi bu konuda zorluklarla karşılaşmakta, çile çekmekten yakınmaktadırlar.
Dönüm Parası Niye Teftişe Takıldı!
Civar illerde ödenmesine rağmen Samsun ilinde dönüm parası, bazılarının tapusundan çok fazla gösterildiği iddiası ile şikâyetler ilimizde dönüm parası ödenmesini geciktirdiği belirtiliyor.
Oysa çiftçilerin ekim döneminde, bu paranın gecikmesi yüzünden büyük sıkıntıya düştükleri belirtiliyor.

Share
22 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?