logo

Başkan Edis, 2017’yi muhtarlarla değerlendirdi.

Başkan Edis, 2017’yi muhtarlarla değerlendirdi.

Toplantı sonunda söz alan Yeşilada Mahallesi Muhtarı Kemal Atak;

-Huzurevi neden yarım kaldı, Vezirköprü’lü yaşlılar neden Havza’ya gidiyor? Gerekirse biz köylerden buğday toplayıp dernek kuralım. Dedi.

Vezirköprü Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Edis, ilçelerinde 3 bin kilometre yol ağı olduğunu bunun 650 kilometresinin büyükşehir belediyesinin sorumluluk alanında bulunduğunu söyledi. 2350 km. yolun İlkadım, Atakum, Canik, Kavak, Asarcık ve Havza ilçelerinin toplamından daha fazla olduğunu kaydetti.

Belediyeye ait beton santralinde günde 20 mikser beton ürettiklerini söyleyen Edis, ara yollar ve mahallelerde 50 kilometre beton yol çalışması yaptıklarını belirtti.

Edis, Vezirköprü’nün gündeminde olan Havza-Vezirköprü-Durağan karayolu duble yol çalışması ve Vezirköprü Devlet Hastanesi inşaatına 2018 yılında başlanacağını dile getirdi.

Doğru olanı yapmalıyız..

Haftaya beton santralini bakıma alacaklarını söyleyen Edis:

-100 bin lira harcayıp bakım yaptıracağız. 1 Şubat’tan itibaren çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Vezirköprü geçtiğimiz yıl defalarca kazıldı. Bütün mahallelerde kazılmayan yer kalmadı. Bu süre zarfında müteahhitle düzgün malzeme kullanımı ve düzgün çalışmaları konularında karşı karşıya geldik. Bazı arkadaşlar bu konuyu başka yerlere çekmeye çalışarak SASKİ’nin çalışmasına engel olmuşuz gibi şikayet ettiler. Ancak biz doğru olanı yapmalıyız. Dedi.

Tarım alanında yapılan çalışmaları da anlatan Edis, “DOKAP tarafından desteklenen 4,5 milyon değerindeki soğuk hava deposu yatırımının ihale süreci başladı. Soğuk hava deposunun yanına da biz belediye olarak sebze halini kuracağız. Şubat ayı içerisinde inşaatına başlanacak ve 2018 yılında bitirilecek.” dedi.

Huzurevi yarım kaldı

Toplantıda konuşan Yeşilada Mahallesi Muhtarı Kemal Atak:

– İlçemizde Huzurevi yarıda kaldı. Bunu tamamlamak için girişimde bulunmak gerek. Eğer ihtiyaç varsa, biz muhtarlar olarak köylerden buğday toplayarak yeniden Huzurevi Derneğini faaliyete geçirmek suretiyle burayı tamamlayalım. Dedi.

Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis:

– Huzurevi için beklediğimiz şeyler var. Bir iki ay sonra bu konuyu görüşürüz. Şu anda Huzurevi hakkında birşey söylemek için erken olur. Dedi.

Toplantıya, Ak Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Halil İbrahim Doğan, Belediye Meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

Share
594 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?