logo

Başkan Edis Çalışmaları Yerinde İnceledi Adatepe Çamaşırlık İnşaatında Çalışmalar Sürüyor

Başkan Edis  Çalışmaları  Yerinde  İnceledi Adatepe Çamaşırlık İnşaatında Çalışmalar Sürüyor

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında ihaleye çıkarılan ancak katılım sağlanmaması nedeniyle 25 Ekim’de yeniden ihale edilerek çalışmalara başlanan Adatepe Çamaşırlığı’nda işler hızla ilerliyor.
İlçemizin Adatepe Mahallesi’nde Vezirköprü Belediyesi tarafından eşfinansmanı sağlanan ve yaklaşık 200 yıllık bir geçmişi olduğu tahmin edilen Adatepe Çamaşırlığı için 743 bin liralık bedel belirlenmiş, 710 bin liralık bedelle ihalesi tamamlanmış ve çalışmalara hızla başlanmıştı.
Osmanlı’nın ilçemize armağanı olan Suyu Yıkayan Kuvvet Adatepe Çamaşırlığı projesi ihalesinin tamamlanmasının ardından yapım aşamasına geçmişti. OKA ile yapılan anlaşma kapsamında %60’ı OKA tarafından %40’ı ise Vezirköprü Belediyesi’nce karşılanarak yapılacak olan Adatepe Çamaşırlığı için yüklenici firmaya 120 gün teslim süresi ile verilmişti.

Çalışmaları yerinde incelemek için bölgeye giden Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Adatepe mahallemizde restorasyonu devam eden tarihi çamaşırlık ve meydan düzenleme çalışmalarını inceledik. İnşallah en kısa sürede tamamlayıp turizme kazandıracağız.” İfadelerine yer verdi.

Share
79 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?