logo

Başkan Sadık Edis, kaçak inşaatlara geçit vermeyeceklerini söyledi: “Babamın yeri olsa mühürlerim!..”

Başkan Sadık Edis, kaçak inşaatlara geçit vermeyeceklerini söyledi: “Babamın yeri olsa  mühürlerim!..”

Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis Olağanüstü Meclis toplantısından sonra gündemi değerlendirdi. Başkan Edis; haciz olayından, tek yön uygulamasına; huzurevinden dolmuş hatlarına gelişmeleri anlattı.

Geçtiğimiz hafta Cuma günü yapılan olağanüstü meclis toplantısından sonra Belediye’ye gelen haciz üzerine konuşan Edis:

Bu ilçe hepimizin . Bazı çevreler tarafından özellikle öne çıkarıldığı ortada. Biz burada bekçiyiz. Haksızlığın karşısındayız. Biz haksız kazanç elde etme çalışmalarına karşı duracağız. Kimse olmasa bile biz buna engel olacağız. Biz bu mücadeleye girdik. Görevimizin sonuna kadar herkesin hakkını hukukunu korumaya gayret edeceğiz. Kaçak inşaat mı var? Mühürleyeceğiz. Kim olursa olsun. Babamın yeri de olsa, kendi yerimde olsa mühürlerim. Bunların hesabını vereceğiz. Merdiven üstüne yazıhane yaptırmam.
Hacze konu yerde yeşil alan üzerinde işyerleri var. İhtarnameleri verildi. Bundan sonra nerede haksız iş varsa bize aktarın. Vezirköprü’de bizim görmediğimiz yer varsa bize haber verin. Eğer gereğini yapamazsak “biz bu görevi yapamıyoruz.” Deriz. Mücadelemizi sürdüreceğiz.
Bir iki meclis toplantısı sonrasında karşınıza borcu olmayan bir belediye olarak çıkacağız.
Tek yön uygulaması
Vezirköprü’de 1 Temmuz’da başlayan tek yön uygulamasına ilişkin eleştirilere cevap veren Başkan Sadık Edis:

Trafik konusunda sistem oturacak. Tek yön çift yön oturacak. Önerileriniz varsa alalım, değerlendirelim. Ancak boş, sadece eleştirmek için söylenen sözler değil, yapıcı eleştirileri bekliyoruz. Bu ilçe sahipsiz değil. Noksanlar olabilir, ama 585 taşıma minibüsünü ilçeye sokmayacağız. Sağa sola park edip trafiği kilitlemelerine imkan veremeyiz. 3 toplanma merkezi yapılıyor.
Dolmuş taksiler 2 etap halinde ihaleye çıkıyor. Birinci ihalesi yapılıyor, Esentepe-Otogar-Çınar Ağacı hattında çalışacak. 2. Hat ihalesi Cezaevi, YİBO, TOKİ konutları dolaşacak. İnce bir çalışmayla hesaplamalarla tamamlayacağız.
Koruma imar planı yarım kalmıştı. Büyükşehir Belediyemizle birlikte yılbaşına kadar tamamlayacağız. Dedi.

Share
88 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?