logo

Başkanlar Koronavirüs’e Yakalandı

Başkanlar Koronavirüs’e Yakalandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un ziyareti öncesinde Koronavirüs testi yaptıran 5 başkanın test sonuçları pozitif çıktı. Başkanlar sosyal medya üzerinden Koronavirüs’e yakalandıklarını duyurdular.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un ziyareti öncesinde Koronavirüs testi yaptıran 5 başkanın test sonuçları pozitif çıktı.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Samsun’a yapacağı ziyaret ve açılışların öncesinde Koronavirüs testi yaptıran AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu’nun, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’in, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma ve Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül’ün testleri pozitif çıkınca programa katılamadılar.
Sosyal medyadan duyurdular
Yaptırdıkları Koronavirüs testleri pozitif çıkan başkanlar sosyal medya hesaplarından açıklamada bulundular.
AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu yaptığı açıklamada; “Dikkat etmeme rağmen kervana biz de katıldık. Covid-19 test sonucum pozitif çıktı. Genel durumum şu an için iyi. Tedavime evimde devam ediyorum. Dualarınızı bekler, tüm hastalarımıza acil şifalar dilerim” dedi.
Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ise; “Kovid-19 test sonucu pozitif çıkmıştır. Hamdolsun genel durumum gayet iyi ve şu an için evde karantinada bulunmaktayım. Hepinizden dua bekler, tüm hastalarımıza Allah’tan acil şifalar dilerim” ifadelerine yer verdi.
Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise “Değerli Hemşehrilerim; Bugün yaptırdığım Covid-19 test sonucum pozitif çıkmıştır. Hamdolsun genel durumum gayet iyi ve şu an için evde karantinada bulunmaktayım. Hepinizden dua bekler, tüm hastalarımıza Allah’tan acil şifalar dilerim” ifadelerini kullandı.
Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma ise yine sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün yapılan Covid-19 test sonucum pozitif çıkmıştır. Hamdolsun, şu an iyi durumdayım ve tedavim doktorlarımızın tavsiyesi doğrultusunda evde devam etmektedir. Herkesten hayır dualarını eksik etmemesini istirham ediyor, tüm hastalarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum” dedi
Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ise yaptığı açıklamada, “Kovid-19 testim maalesef pozitif çıktı. Şu an evindeyim ve sağlık durum iyi.Sizden ricam “bana bir şey olma demeyin” Tedbirlere sıkı sıkı sarılalım, kendimizi ve sevdiklerimizi riske atmayalım” dedi.
Olayın ardından Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un gerçekleştireceği Samsun ziyareti iptal edildi.

Share
39 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?