logo

Başkomiser Mehmet Karademir Göreve Başladı

Başkomiser Mehmet Karademir Göreve Başladı

İlçemizde uzun bir süredir görevlendirme yapılmamış olan Vezirköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü Baş komiserlik görevine Mehmet Karademir atandı. Geçtiğimiz yıl Aralık ayında tayini çıkarak Samsun Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevine atanan Gökhan Çılgınoğlu’nun boşalan yeri yaklaşık 8 aydır atama bekliyordu.
Yeni yapılan atamayla Diyarbakır’dan ilçemize atanan Başkomiser Mehmet Karademir Perşembe günü görevine başladı.
2011 yılında Ordu’da ilk görevine başladığını ifade eden Karademir, 2015 yılında Diyarbakır’a atanarak buradaki 4 yıllık görevinin ardından ilçemize atandı.
Gazetemize çeşitli değerlendirmelerde bulunan Başkomiser Karademir; “Vezirköprü görev yaptığım birçok ilçeden daha gelişmiş ve suç oranı gördüğüm kadarıyla oldukça düşük bir ilçe. Geldiğim yerde yoğun bir şekilde görev almış olduğum PKK’yla mücadele sürecinde, uyuşturucuyla mücadele konularında çalışmalar yürütüyorduk. Fetö sürecindeki mücadelemizde PKK örgütleriyle mücadelenin yoğunluğundan ötürü zorluk yaşasak da büyük oranda sonuca ulaşılmak için gayret sarf edildi ancak süreçler devam ediyor.” Dedi.
Diyarbakır’da eğitim seviyesinin PKK gibi olaylar nedeniyle düşük olduğunu da ifade eden Karademir; “Vezirköprü gerçekten gerek suç yönünden gerekse insani yönden güzel bir ilçe. Burada görev yaptığımız süre boyunca güzel çalışmalar yürüteceğimize inanıyorum.”şeklinde konuştu.

Share
231 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?